Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Все вище й вище

Людмила Єрмішина
14січ'22 11:23

Реалізація унікального проєкту з будівництва першого в Україні недержавного гірничо-металургійного університету «Метінвест Політехніка» триває.

Зведенню вишівського містечка не заважають ні морози, ні дощі, ні снігопади. Журналісти «Приазовського робочого» побували на будмайданчику та побачили, наскільки тут усе змінилося за місяць.

Чітко за графіком

Нагадаємо, до комплексу університету «Метінвест Політехніка» увійдуть головний 12-поверховий навчальний корпус, шестиповерховий гуртожиток, критий спорткомплекс, паркова зона. Задум японського архітектора Хірокі Мацуури втілюється за технологією сталевого будівництва, яке дозволяє практично не залежати від погодних умов. Тому навіть зараз, узимку, на будівництві навчального корпусу та гуртожитку працюють понад 150 робітників.


Світлина Аліни Комарової: Облаштування нульового рівня. Перші сталеві конструкції майбутнього корпусу гуртожитку вже змонтовано.


У величезному котловані головного корпусу вже можна бачити пальові основи фундаменту, закріплені ростверком, який розподілятиме навантаження від несучих конструкцій на опори. Над основою височить одна з частин металевого каркасу – для несучих конструкцій використовується метал підвищеної міцності, виготовлений на підприємствах Групи Метінвест.

«Завершуються роботи на фундаментній плиті основного корпусу, найближчим часом розпочнеться монтаж другого баштового крана, – прокоментував директор компанії DC Evolution Андрій Рижиков. – Переходитимемо до паралельного будівництва – у сталі та в бетоні. Ідемо за графіком, з дотриманням норм та технологій».

Усі матеріали для будівництва – виключно високої якості. Так, за словами Андрія Рижикова, для обробки фасаду буде використано скло та фасадна алюмінієва система від європейських виробників.

Істотно просунулося також будівництво корпусу гуртожитку. Зараз у котловані майбутньої шестиповерхової будівлі бетонують колони підмурівку. Як розповів представник генеральної підрядної організації Олексій Агєєв, гуртожиток також будують із сталі та бетону, а стіни будуть оздоблені сталевими касетами. «З виходом на нульовий рівень повністю перейдемо на сталеве будівництво», - додав він.

Дизайн-проєкт навчального корпусу Метінвест Політехніки розробило нідерландське бюро MASA Architects архітектора Хірокі Мацуури

Місткість гуртожитку – близько 300 осіб. У ньому буде блокова система розміщення кімнат, допоміжні приміщення, у тому числі для прання, а також занять спортом.

Опалюватися будівлі будуть від теплових насосів та індивідуальної котельні на газових котлах, а електропостачання забезпечить власна підстанція. Вчитися тут буде не лише комфортно, а й перспективно з точки зору майбутньої кар'єри: університет «Метінвест Політехніка» заснований для підготовки виключно висококласних фахівців, які мають знання та навички міжнародного класу.

Почнеться підготовка спеціалістів майбутнього

Усі законодавчі умови для старту в Метінвест Політехніці навчального процесу виконано, ліцензії отримано на 310 бакалаврів та на 240 магістрів. Прийом студентів буде проходити за спеціальностями «Металургія», «Гірська справа», «Матеріалознавство», «Комп'ютерні науки», «Автоматизація», «Екологія», «Охорона праці».

Як повідомляв у своїх інтерв'ю ректор університету «Метінвест Політехніка» Олександр Поважний, викладатимуть у виші теоретики та практики з усього світу. При розробці всіх освітніх програм у Метінвесті Політехніці обов'язковою умовою є застосування дуальної системи освіти за формулою «Освіта – наука – практика». Такий підхід дасть студентам практичні навички та знання, необхідні для роботи на сучасних підприємствах.

Заняття проходитимуть у новітніх лабораторіях із найсучаснішим обладнанням, комп'ютерними класами, у розпорядженні студентів буде ультрасучасна бібліотека. Засоби автоматизації, роботизації, робота зі штучним інтелектом – навчання об'єднуватиме знання галузі виробничих технологій та галузі IT. Інноваційна освіта в модерновій будівлі – у державних вишів з'явиться сильний конкурент, а у маріупольської молоді буде можливість у своєму рідному місті не просто отримати диплом, а стати фахівцями майбутнього – широкого профілю, які вміють використовувати найпередовіші практики та технології, які досконально знають свою професію.


Світлина Аліни Комарової: За будь-якої погоди. Щодня на будівництві Метінвест Політехніки працює близько 150 людей.


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)