Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Вимушена міра: зросли ціни на харчування в школах і дитсадках

Людмила Кудріна
29січ'21 00:45

З 1 січня цього року вартість харчування в маріупольських школах і дитячих садках збільшується в середньому на 10%. Рішення про це прийняли депутати міської ради на сесії 27 січня. Чим обґрунтоване зростання цін і як воно відіб'ється на якості харчування?

Зростання цін на продукти - головна складова

Підвищення вартості дитячого харчування було прогнозованим як для педагогічних колективів, так і для батьків. Про це під час обговорення проєкту рішення в депутатських комісіях напередодні сесії розповів заступник міського голови Олександр Кочурін.

«Ціни на продукти, на жаль, не дешевшають, а це головна складова вартості харчування, що займає в її структурі 65%. При цьому Маріуполь залишається одним з небагатьох міст в Україні, де міський бюджет бере участь у співфінансуванні харчування дітей. Багато міст від цього вже відмовилося. Але наше місто продовжить надавати підтримку батькам у 2021 році, як і раніше », - сказав Олександр Кочурін.

Відзначимо, наприклад, у Києві з початку цього року вартість харчування дітей різко, майже вдвічі, підскочила, у Київській міській держадміністрації пояснюють: тепер харчування повністю оплачують батьки, столичний бюджет у цьому участі не бере.

Що стосується Маріуполя, то батьківська плата становить 65% від вартості харчування на добу для учнів перших-четвертих класів і вихованців дитячих садків.

Крім зростання цін на продукти на підвищення вартості харчування вплинули такі складові, як збільшення мінімальної заробітної плати в Україні, у нашому випадку для працівників харчоблоків; комунальних платежів; транспортних та інших витрат.

При цьому як було, так і залишається безкоштовним, за рахунок бюджету, харчування дітей пільгових категорій. А в Маріуполі, за інформацією Олександра Кочуріна, це 7200 дітей з 40 тисяч учнів шкіл і 2600 дітей з 10 тисяч вихованців дитячих садків.

Скільки коштує?

Міська рада вирішила встановити з 1 січня до 31 грудня 2021 року граничну вартість харчування на добу:

- у школах - до 32 гривень;

- у школі повного дня №36 - 79,80 гривні;

- у дитячому будинку «Центр опіки» - 75 гривень;

- у дитячих садках (для дітей старше трьох років) - 65,25 гривні, а з режимом перебування дітей 24 години - 71,61 гривні;

- в ясельних групах (для дітей до трьох років) - 56,65 гривні;

- у літніх пришкільних таборах - 55,10 гривні.

Кому безкоштовно, за рахунок бюджету?

1 січня організовано безкоштовне гаряче харчування за рахунок міського бюджету для учнів 1-11-х класів з числа:

- дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування;

- дітей з малозабезпечених сімей;

- дітей з сімей, в яких сукупний дохід на кожного за попередній квартал не перевищує рівня забезпечення прожиткового мінімуму;

- учнів з особливими освітніми потребами зі спеціальних та інклюзивних класів;

- дітей з числа багатодітних сімей;

- дітей з інвалідністю;

- дітей працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов'язків;

- дітей учасників бойових дій АТО / ООС.

Практично ці ж категорії дітей забезпечуються безкоштовним харчуванням у дитячих садках. Крім цього, надано знижку на харчування в закладах дошкільної освіти сім'ям, які мають трьох і більше дітей, у розмірі 50% від батьківської плати.

Контролювати якість

Під час обговорення проєкту рішення в постійних комісіях міськради депутат Олександр Баландін підняв проблему якості дитячого харчування: «Дуже багато залежить від кухарів. З одних і тих же продуктів можна приготувати їжу, яку діти будуть їсти із задоволенням або не доторкнуться до неї взагалі. У більшості випадків я забираю дітей з садка голодними. Мені далі їх вести на заняття до спортсекцій, а вони їсти хочуть».

Голова профільної комісії міськради Микола Трофименко запропонував посилити контроль за якістю харчування: «Давайте попрацюємо з постачальниками і будемо постійно моніторити якість харчування, яке вони забезпечують у школах і дитячих садках. Вони зобов'язані це робити, тому ми будемо відпрацьовувати кожен сигнал від батьків і перевіряти, що відбувається насправді».

Депутат Богдан Дужик нагадав, що така практика вже була на минулому скликанні міської ради: «Необхідно виїжджати на місце локально - безпосередньо в ту школу або дитячий садок, де є проблеми. А якщо скарг немає, то і не треба відволікати людей від роботи».

Олександр Кочурін акцентував: «Якщо повернутися на чотири роки назад, то штатною була ситуація, коли в день надходило до 50 скарг на дитяче харчування. Сьогодні в нас три скарги в квартал - це позаштатна ситуація. Але ми відверто говоримо, що і зараз вона не є ідеальною. Багато в чому впливає той факт, що постачальники послуг не в змозі набрати якісний персонал, оскільки в основному ці люди отримують мінімальну зарплату. Хоча згоден з тим, що це не може слугувати виправданням».

Домовилися, що проблемі якості дитячого харчування буде присвячено спеціальне засідання профільної комісії за участю департаменту освіти, представників постачальників і батьків. «Приазовський робочий» продовжує стежити за розвитком ситуації.




Світлина Кирила Жулева: Разом із цінами підвищувати якість. Маріупольські депутати мають намір контролювати якість дитячого харчування і реагувати на будь-які сигнали від батьків.

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)