З якого віку можна вакцинувати дітей, яке повітря вважається «здоровим» і для чого потрібний датчик вуглекислоти, розповідає «Приазовський робочий».
У низці країн дітей від COVID-19 вакцинують із п'яти років, а в Китаї навіть із трьох. В Україні вакцинацію дозволено з 16 років. Для імунізації дітей Міністерство охорони здоров'я рекомендує використовувати вакцину Pfizer.
У Маріуполі вже почали вакцинувати неповнолітніх від коронавірусу. Як повідомив директор департаменту охорони здоров'я міськради Андрій Ремпель, щеплено вже кілька десятків маріупольських підлітків. Декому, за словами їхніх батьків, щеплення було потрібне для виїзду за кордон, у тому числі на навчання або для участі у спортивних змаганнях. А дехто зважився на щеплення через наявність хронічної патології, наприклад астми.
На щеплення неповнолітні мають приходити у супроводі будь-кого з батьків, які від свого імені подають відповідну заяву. За наявності якогось хронічного захворювання необхідна консультація з педіатром.
Відомий український педіатр Євген Комаровський прокоментував для діджитал-майданчиків Міністерства охорони здоров'я України «Коронавірус_інфо», як уберегти дітей від інфекції. Перше, чого мають прагнути дорослі, в сім'ях яких є діти, – самим не стати джерелом зараження, зазначив лікар. Для цього потрібно дотримуватись протиепідемічних заходів: правильно носити захисну маску, уникати місць масового скупчення людей, особливо в закритих приміщеннях з поганою вентиляцією тощо. Дуже бажано, щоб дорослі, з якими контактує дитина, були щеплені – члени сім'ї, вчителі, вихователі, тренери. За словами медика, якщо дорослий має велику кількість соціальних контактів, а отже, і високі ризики принести інфекцію додому, то варто подбати про вакцинацію.
По-друге, необхідно привчити до дотримання протиепідемічних правил і самих дітей - ретельно мити руки, дотримуватися дистанції, зустрічатися з друзями на свіжому повітрі.
Найнебезпечніші в плані зараження місця, як уже давно з'ясували медики, це приміщення, що не вентилюються, в яких люди перебувають у тісному контакті, без дистанції.
Тому регулярне провітрювання дійсно важливий захід протидії епідемії. При цьому, підкреслив Євген Комаровський, температура в приміщенні має бути не більше 20 градусів, а вологість – від 40 до 60%.
Контролювати якість повітря можна за допомогою спеціального приладу – датчика або аналізатора СО2, він же – термогігрометр із датчиком СО2. Він вимірює температуру, вологість повітря та вміст вуглекислого газу. Цей показник не має перевищувати тисячі одиниць. Про перевищення параметрів аналізатор повідомляє сигналом.
Євген Комаровський закликав українців зробити правильні висновки із ситуації, а противників вакцинації – змінити свою думку.
У країнах із високими показниками вакцинації теж є підйоми захворюваності, але там відділення реанімації та інтенсивної терапії – напівпорожні. І це очевидне підтвердження того, що вакцини ефективні і реально профілактують важкі форми хвороби. А ще вакцинація допоможе швидше подолати пандемію, що дасть змогу дітям повернутися до нормального життя – навчатись у школі, а не вдома, відвідувати гуртки, секції без ризиків захворіти.
Світлина з відкритих джерел: Для здоров'я дітей необхідне здорове оточення. Також гарний захист – свіже повітря та дистанція.
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)