Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Юридична консультація

Рубріку веде Еліна Прокопчук
03вер'21 12:25

Питання в рубрику ви можете надсилати за адресою: 87515, Маріуполь, пр. Миру, 19, редакція газети «Приазовський робочий», або на e-mail: red@pr.ua, pr.elina.prokopchuk@gmail.com.

Не забудьте зробити позначку «Юридична консультація» і вказати контактні дані: номер телефону і ваші повне ім'я та прізвище.

Інтернету немає, а платити зобов'язаний?
«З листопада 2020 року я не користуюся послугами інтернет-провайдера, про це я написав компанії в електронному листі. Але мені досі пред'являють рахунки. Скажіть, чи законно це?» – запитує маріуполець Андрій Кириченко.

Підписавши наряд на підключення, абонент приєднався до публічного договору про надання телекомунікаційних послуг. Відповідно до положень даного договору та згідно із законодавством України, він може бути розірваний достроково. У договорі та в законодавчих нормах не встановлено чітку вимогу про те, що абонент зобов'язаний надавати паспорт при достроковому розірванні. Фактично, якщо ви повідомили провайдера про бажання розірвати договір, заздалегідь повідомивши його електронною поштою, нарахування заборгованості за послуги, від яких ви відмовилися і які ви фактично не отримуєте, є незаконним.

Дарча або довіреність?
«Підкажіть, який спосіб переоформлення квартири найнадійніший і бюджетний? Зараз вона оформлена на сина, але він часто їздить, і розв’язувати питання, пов'язані з присутністю власника, незручно. Вирішили переоформити квартиру на мене, я його мама. Думаємо про варіант дарчої. Скільки це коштує, які процедури потрібно пройти і які зміни в документи потрібно згодом внести?» – таке питання нам залишила читачка Катерина Світлякова.

Рекомендуємо власнику квартири звернутися до нотаріуса для посвідчення довіреності на право управління квартирою. У разі необхідності надалі провести відчуження квартири, в тексті довіреності необхідно вказати право довіреної особи на її відчуження. При оформленні довіреності в правовстановлювальні документи на квартиру зміни не вносяться. Вартість нотаріальних послуг і держмита складе близько 600-900 гривень. Довіреність може бути видана на певний термін, про який заявляє власник. Також довіреність може бути видана на невизначений термін до її скасування довірителем. У разі оформлення договору дарування і мамі, і синові необхідно звернутися до нотаріуса для посвідчення договору. Нотаріусу необхідно надати правовстановлювальні документи на квартиру, паспортні дані, а також документи, що підтверджують родинні стосунки.

З моменту державної реєстрації даного договору, яка здійснюється нотаріусом після посвідчення угоди, син втрачає право власності на квартиру. Надалі всі дії щодо квартири мама має право здійснювати одноосібно, аж до її відчуження. Також необхідно замовити оцінку квартири у суб'єкта оцінювальної діяльності, вартість якої складе близько 1000 гривень. Вартість нотаріальних послуг і держмита складе близько 4000-6000 гривень.

Відключення газу – реальна загроза
«До 29 серпня маріупольці, які до недавнього часу були абонентами «Азовгазу», повинні були вибрати нового постачальника блакитного палива. Було оголошено, що жителі, які цього не зроблять, платитимуть близько 35 гривень за кубометр. Наскільки законна така ціна, чим вона обумовлена?» - запитує маріуполець Ігор Савін.

Відповідно до повідомлення на офіційному сайті ТОВ «Азовгаз», підприємство попереджає своїх клієнтів про те, що з 1 липня 2021 року припиняє свою господарську діяльність в частині постачання природного газу побутовим споживачам через відсутність газового ресурсу. Відповідно до положень Правил постачання природного газу (затверджених постановою Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг №2496 від 30.09.2015 року), споживачі переходять до постачальника «останньої надії», яким є НАК «Нафтогаз України», строком на 60 днів. Договір не вимагає двостороннього підписання.

Постачальник «останньої надії» - «Нафтогаз України» - був визначений за результатами конкурсу, проведеного на підставі постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення постачальника "останньої надії"» №809 від 30 вересня 2015 року. Тариф на газ для нього розраховується відповідно до формули, визначеної у вищевказаному порядку. Ціна за постачання природного газу в серпні становить 11,78 грн/куб. м.

Протягом 60 днів з моменту переходу до постачальника «останньої надії» споживачеві необхідно вибрати нового постачальника газу. У тому випадку, якщо споживач у встановлений термін не укладе договір на постачання природного газу з новим постачальником, є ризик відключення газу. Варто зауважити, що при укладенні договору з новим постачальником природного газу ціна на природний газ встановлюється на договірній основі між постачальником і споживачем.

Відповідаючи на питання про оплату 35 гривень за кубометр, а також аналізуючи наявні вихідні дані, можна сказати про те, що ця сума нічим не обґрунтована. При цьому слід звернути увагу читачів на те, що головним ризиком при несвоєчасному виборі постачальника природного газу та несвоєчасному укладенні з ним договору є саме відключення газу, а не встановлення «підвищеного» тарифу.


Світлина з відкритих джерел


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)