Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Зниження викидів і робота за європейськими стандартами

Еліна Прокопчук
24лют'21 14:00

На меткомбінаті «Азовсталь» триває модернізація – інвестиції вкладають в реконструкцію газоочисних систем.

На підприємствах Групи Метінвест тривають масштабні роботи – за дев'ять років там реалізовано понад 40 екологічних проєктів. Інвестиції в рамках Програми охорони та оздоровлення навколишнього середовища склали понад 15 млрд 350 млн грн.

Які роботи вже позаду, а що ще належить виконати на меткомбінаті «Азовсталь»? Про це в ефірі Маріупольського телебачення розповіли директор з охорони праці, промислової безпеки та екології підприємства Сергій Калиниченко та начальник відділу охорони навколишнього середовища меткомбінату Лілія Будревич.

Роботи йдуть за планом

Екологічна програма стартувала у 2012 році. Зробити за цей час встигли чимало. 

Сергій Калиниченко розповідає: «Ми направляємо максимум зусиль на те, щоб поліпшити екологічну обстановку. Перше, що ми зробили, – закрили мартенівське виробництво. Також зупинили коксові батареї №5, 6, 7, капітально відремонтували доменні печі №4 і 3. Зараз там працює сучасна система аспірації та замкнутий цикл водоохолодження».

Крім того, з експлуатації вивели доменні печі №5 і 6. Зараз ведеться їх демонтаж, а на місці старих печей побудують нове сучасне обладнання. У планах меткомбінату – знизити споживання морської води і перейти на оборотний цикл водопостачання. 

«Це справа не одного дня і не одного року», – говорить Сергій Калиниченко.

Один з масштабних проєктів підприємства – реконструкція газоочисток у відділенні феросплавів і сипучих матеріалів конвертерного цеху. 

Відкрито та зрозуміло: металурги регулярно звітують про виконану роботу – секретів від маріупольців на підприємствах немає

Реконструкція передбачає установку рукавного і локальних сучасних рукавних фільтрів. Вони включаються автоматично і зблоковані з технологічним обладнанням. Викиди в атмосферу завдяки новим локальним фільтрам будуть ліквідовані. Крім того, як розповідає майстер відділення феросплавів і сипучих матеріалів конвертерного цеху «Азовсталі» Сергій Кузьменко, нове обладнання більш зручно в обслуговуванні: «При ремонті в рукавному фільтрі дробарки феросплавів ми можемо змінювати фільтрувальні елементи не зупиняючи установку повністю».

Роботи по реконструкції обладнання почалися в травні 2019 року, а завершаться в середині 2021-го. На реалізацію проєкту направили понад 200 млн грн.

Головне – очищення газів

Крім того, в конвертерному цеху ввели в експлуатацію газоочистку відділення десульфурації чавуну, аспіраційну установку дробильного відділення ділянки сипучих і феросплавів. Йдуть роботи в міксерному відділенні – вже закінчено встановлення системи аспірації на першому міксері, його обладнали рукавними фільтрами.

«Починається активна фаза реконструкції газоочисток конвертерів №1 і 2. Мокрі газоочистки змінюються на сухі. Також ми побудуємо установки, які будуть вловлювати неорганізовані викиди від конвертерів», – розповідає начальник відділу охорони навколишнього середовища Лілія Будревич. 

Триває модернізація газоочисних установок у вапняно-випалювальному цеху, там встановлюються локальні фільтри на ділянці завантаження-вивантаження, на складі вапна.

Також на меткомбінаті «Азовсталь» йде реконструкція газоочисного устаткування в вапняно-випалювальні цеху, триває ремонт з перекладанням простінків на коксової батареї №1, буде виконаний ремонт коксової батареї №4. Всі ці проєкти завершаться протягом року. 

«Головна мета підприємства – зниження викидів. Компанія планомірно працює над тим, щоб зменшити вплив на навколишнє середовище і маріупольцям було комфортно жити в нашому місті», – каже Лілія Будревич.
Зелений щит міста

Крім модернізації обладнання металурги реалізують проєкти з озеленення. У жовтні минулого року висаджено 400 саджанців в санітарно-захисній зоні. За ними продовжує доглядати підрядник – все для того, щоб рослини дійсно прижилися і радували городян.

«Ми почали зі школи №17 на Правому березі, висадили там 15 туй, також озеленили вулиці Набережну та Лепорського, висадили в'язи й акації в районі прохідних вапняно-обпалювального цеху, – розповідає Лілія Будревич. – Зеленим щитом стануть наші насадження та будуть підіймати настрій маріупольцям».
Заради здоров'я і безпеки

На плани металургів не вплинули ні пандемія коронавірусу, ані економічна криза в галузі. Більш того, металурги продовжують ефективно боротися з поширенням вірусу. Здоров'я співробітників тут - головна цінність. Відразу після початку пандемії на меткомбінаті «Азовсталь» створили штаб, всіх робочих регулярно забезпечують масками та засобами дезінфекції. 

«Ми закупили бактерицидні лампи, ведеться обробка робочих приміщень, автобусів, які перевозять персонал. На те, щоб убезпечити співробітників, вже витратили 97 мільйонів гривень», – розповідає Сергій Калиниченко.

Також на маріупольських підприємствах Групи Метінвест роблять все, щоб робочі будні співробітників проходили без травм. Про це говорить і престижна перемога – минулого року Група Метінвест увійшла в трійку фіналістів конкурсу Міжнародного інституту з управління ризиками та безпекою праці. Фахівці розробили дорожню карту з охорони праці – вона перемогла в номінації «Програма року». Тепер її реалізують на практиці – при будь-якому технологічному процесі насамперед оцінюють ризики.

Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)