Остання газета "Приазовський робочий" від 23 лютого 2022

03кві'25

четвер

Зворотний зв'язок

Рубрику веде Еліна Прокопчук
09лип'21 12:21

Щоб поділитися з нами новинами, зауваженнями, думками, ви можете надіслати лист на поштову адресу: 87515, Маріуполь, проспект Миру, 19, або електронний: red@pr.ua. Також працює цілодобовий гарячий телефон з функцією автовідповідача (0629) 45-13-13. На телефон «Зворотного зв'язку» ви можете зателефонувати в понеділок, середу і п'ятницю з 9:30 до 11:00 за номером 067-172-89-66 (на цей же номер можна відправляти SMS-повідомлення). Крім того, повідомити новину або поставити запитання журналістам ви можете в чат-боті «Приазовського робочого» Priazovskiy_rabochiy_bot в Telegram.

Допомога прийде
«Звернутися в газету мене змушує доля. Мені 80 років, я глуха, дуже болять ноги, падає зір. Старший син загинув, молодший - проходить тривале лікування. Чоловік помер, рідних і близьких у мене немає. Зі своїм горем я наодинці. Проблем накопичилося багато. Наприклад, в будинку протікає дах: коли був дощ, вода текла прямо на підлогу. А вирішувати проблеми нікому. Будь ласка, допоможіть!" - такий лист відправила нам читачка Галина Боцманова.

Щоб допомогти жінці похилого віку, ми звернулися до територіального центру соціального обслуговування Центрального району. Його директорка Анна Камаралі пообіцяла відвідати Галину. «Соціальна служба вийде на місце, працівники зроблять оцінку потреб - дізнаються, яка саме допомога потрібна жительці. Якщо вона потребує послуг соцпрацівника (купівля продуктів, ліків, виклик лікаря тощо), ми поставимо її на облік».

Нагадуємо, що в нашому місті самотні пенсіонери можуть безкоштовно отримувати послуги з догляду на дому. Також це стосується тих, хто має непрацездатних дітей. Для цього потрібно звернутися в територіальний центр соціального обслуговування вашого району. Щоб стати на облік, потрібно оформити медкартку, взяти довідку про склад сім'ї, довідку з пенсійного фонду, написати відповідну заяву. Після цього соцпрацівники проводять оцінку потреб людини і з огляду на це складають перелік послуг. Туди може входити купівля продуктів, прибирання, гігієнічні послуги, оформлення субсидій тощо. Пенсіонери, у яких є діти, можуть звернутися в територіальний центр і оплачувати послуги.

З питання протікання даху ми звернулися до голови ОСББ «Зелінського, 21-а», в якому проживає жінка, Олександра Халявинського. Він розповів, що недавно в будинку був зроблений капремонт покрівлі та проблема усунена.

Оновлення будинку - крок за кроком
«Я мешкаю за адресою: проспект Металургів, 208. Будинок перейшов у ОСББ, але проблем від цього не поменшало. Нещодавно хулігани обірвали поштові скриньки, почала зникати преса. Я звернулася до голови ОСББ, щоб вирішити ситуацію, але мені нічим не зарадили. Крім того, будинок знаходиться в жахливому стані: в під'їздах потрібен ремонт, лавки потріскані, перед під'їздами асфальт у ямах. Хочеться, щоб наше життя поліпшувалося, а будинок упорядковувався», - пише нам маріупольчанка Наталія Герасименко.

Голова ОСББ «Металургів, 208» Ольга Чорна пояснює: «У будинку солідний вік, і за цей час накопичилося багато проблем. ОСББ утворили всього пів року тому - за шість місяців не можна зробити все. Спочатку вирішуємо першочергові проблеми: ремонтуємо каналізацію, водопровід, готуємося до опалювального сезону. Також цього року будемо ставити пластикові вікна. Тільки після цього потрібно розглядати питання про доцільність заміни поштових скриньок, і це рішення має бути прийнято на загальних зборах».

Асфальтування території біля під'їзду буде здійснюватися в рамках проєкту «Затишний двір». Будинок уже подав заявку на участь у програмі і чекає своєї черги.

Лазня - після карантину
«Скажіть, будь ласка, чи працює зараз комунальна лазня на Лівобережжі? Коли вона буде відкрита?» - запитує читачка Євгенія Тараш.

Як уже писав «Приазовський робочий», установа, розташована в провулку Банному, не працює через карантинні обмеження, які діють в Україні. Незважаючи на це, там нещодавно була оновлена ​​парильня, проведено ремонт системи опалення та водопостачання. Директор комунального підприємства зеленого будівництва Сергій Кесарев розповідає: «Відкривати лазню не плануємо до поліпшення епідеміологічної ситуації».

Пенсіонерам безкоштовно
«На Центральному ринку виділили місця, де безкоштовно можуть торгувати пенсіонери. Але це ніхто не контролює. Деякі люди займають відразу два місця, а іншим нічого не залишається. Скажіть, хто дає місця для торгівлі та як їх отримати?» - цікавиться маріупольчанка, яка підписалася прізвищем Близнюк.

На Центральному ринку дійсно є пільгові місця для пенсіонерів - вони можуть реалізовувати свої товари і не платити за оренду прилавків. Така практика існує вже кілька років, до адміністрації ринку з проханням про надання місць звернулася міська влада. Це один з кроків до перемоги над стихійною торгівлею. Старша торгова інспекторка Центрального ринку Олена Нікітіна розповідає: «Місця виділили на кільці, в районі вулиці Казанцева. Там є навіси, прилавки, здебільшого люди продають вживані товари. Ми не продаємо квитки пенсіонерам, але територію прибираємо, створюємо для них умови. Таких місць близько 150».

За словами Олени Нікітіної, одними з ініціаторів торгівлі були активні пенсіонери, які по допомогу звернулися до виконавчого комітету міськради. Вони ж і склали список охочих торгувати, розподіливши на ринку місця. «Ми не регулюємо, хто і де буде стояти, вони вирішують це між собою, - пояснює Олена. - Зараз вільних місць немає, оскільки до нас почали приїжджати навіть жителі інших районів. Прийняти всіх охочих стало складно. У будь-якому разі пенсіонери можуть звернутися на ринку до контролера і з ним обговорити питання надання місця. Зараз спека, не всі літні люди можуть приїжджати кожен день, можливо, з кимось вдасться домовитися про змінний графік».


Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies

Я згоден (на)