Якими були за життя видатні маріупольці, як вони посміхалися і дивилися в очі оточуючим? У мережі з'явилася нова програма, яка допомагає «оживити» особи, зафіксовані на фото, передає PR.UA.
Функцію Deep Nostalgia розробила для користувачів генеалогічна ізраїльська компанія MyHeritage. Первісною її метою було допомогти сучасникам дізнатися своїх предків, однак чимало людей з її допомогою відтворили образи героїв мемів і різних публічних осіб.
Програма доступна в сервісах Google Play і App Store, а також у веб-версії сайту компанії. Для її використання необхідна реєстрація через соцмережі або акаунт в Google.
Щоб анімувати ретро-знімок, достатньо завантажити на сторінці програми зображення 300х300 пікселів. Якщо особу в кадрі додатку вдалося розпізнати, користувач може сміливо чекати результату. Безкоштовна версія Deep Nostalgia обмежена кількома фотографіями.
PR.UA не залишився в стороні, випробував програму генеалогів і «оживив» портрети п'ятьох відомих городян або причетних до міста осіб. Під «приціл об'єктива» потрапили Митрополит Ігнатій, Архип Куїнджі, Макар Мазай, Нестор Махно і Володимир Бойко.
![]()
Святитель Ігнатій Маріупольський (Гозадіні) (1715 р. - 1786 р.) - за його благословення на березі Азовського моря було закладено місто Маріуполь біглими з Криму греками.
![]()
Архип Куїнджі (1842 р. - 1910 р.) - видатний художник, майстер пейзажного живопису.
![]()
Нестор Махно (1888 р. - 1934 р.) - український анархіст і революціонер.
![]()
Макар Мазай (1910 р. - 1941 р.) - металург, сталевар Маріупольського металургійного заводу імені Ілліча, робітник-новатор, зачинатель змагання за високі обсяги виплавки сталі.
![]()
Володимир Бойко (1938 р. - 2015 р.) - український металург, Герой України, голова правління і генеральний директор Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча, почесний президент футбольного клубу «Іллічівець».
Раніше в мережі з'явилися американські шпигунські карти Маріуполя 60-х років.