Сьогодні в комітетах Верховної Ради народні депутати розглядають законопроєкт № 4201 про обчислення часу, який передбачає скасування переходу на сезонний час.
У пояснювальній записці до документа зазначено, що «на думку більшості вчених і лікарів, щорічне переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад несе ряд негативних наслідків, викликає значне погіршення стану здоров'я громадян», а також «доведено, що переведення годинників не допомагає енергозбереженню», повідомляє «Ділова столиця».
Спеціально для PR.UA народний депутат України, який представляє Маріуполь у Верховній Раді, Сергій Магера розповів: «Якщо мова йде про відмову від переходів на зимово-літній час, то я схильний підтримати таке рішення, бо не впевнений, що ці переходи дають відчутний результат в економії електроенергії, що було головною причиною його введення. А збій ритму життєдіяльності, особливо восени, несприятливо позначається на продуктивності праці людей та на їх відчуттях. Організм людини повинен перебудуватися. Було багато випадків, коли мені, як депутату Маріупольської міської ради, маріупольці говорили, що у нас вкрали годину часу. Особливо часто висловлювалися літні люди, яким важко перебудовуватися. У перехідні моменти допускаються помилки - в тому ж розкладі потягів, прибуття та відбуття літаків. Люди помиляються, забувши перевести час на годиннику. Але головне - економічний ефект від переходів на зимово-літній час, за різними експертними оцінками, не досягнут».
Нагадаємо, що законопроєкт № 4201, що передбачає скасувати переведення стрілок і встановити єдиний київський час, зареєстрував віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук в жовтні 2020 року.
Перехід на літній час - на годину вперед - відбувається в останню неділю березня. На зимовий час - на годину назад - перехід відбувається в останню неділю жовтня.
Додамо, що Європарламент ще навесні минулого року проголосував за скасування щорічного переходу на зимовий і літній час в 2021 році. В останній раз стрілки годинника в Євросоюзі переведуть в березні 2021 року.