Маріупольський курган і місце стародавнього поселення відзначені спеціальними охоронними знаками.
На них, крім інформації про історичне значення місця, міститься опис і план, передає PR.UA.
Першими зазначеними об'єктами стали курган «Могила Дід» і поселення «Кальміус». Охоронні знаки були встановлені департаментом культурно-громадського розвитку Маріупольської міськради.
Фото Сергія Суховія.
«Вперше в сучасній історії Маріуполя на археологічних пам'ятках міста - курганної групи «Могила Дід» і стародавньому поселенні «Кальміус» - були встановлені охоронні знаки. Охоронний знак на групі «Могила Дід» складається з інформаційного стенду з коротким описом археологічної пам'ятки та прикріпленою охоронною табличкою. Подібний знак був встановлений і на території стародавнього поселення "Кальміус"», - повідомляє про це ГО «Архі-Місто».
Уточнюється, що вартість одного такого охоронного знака становить близько 4 тис. грн, кошти виділені з міського бюджету. Ці знаки встановили з метою інформування про статус об'єкта культурної спадщини відповідно до ст. 16 Закону України «Про охорону культурної спадщини». Утримання таких табличок також буде забезпечено міською радою.
У ГО «Архі-Місто» додають, що за даними департаменту, на території Маріуполя в грудні 2020 року налічувалося не менше 96 пам'яток археології.
Нагадаємо, що охоронні таблички будуть також змонтовані на будівлі драмтеатру (на «драматичний театр» - як пам'ятку архітектури та на «скульптурну композицію на театральному фасаді» - як пам'ятку монументального мистецтва).
Фото Сергія Суховія.