Поступово в кожному районі Маріуполя з'являються опорні школи - інноваційні, комфортні, красиві. Першою ластівкою стала школа №66 в Центральному районі, за нею ще більш разюче змінилася школа №47 в Кальміуському. Ось-ось завершиться такий же масштабний ремонт в опорній школі Приморського району - №26. "А ми?" - можуть запитати жителі Лівобережжя. Без супершколи район точно не залишиться. Подробиці наміченого капітального ремонту ЗОШ №10 дізнавався «Приазовський робочий».
Головна відмінність проєкту капремонту школи №10 від виконаних у навчальних закладах в останні роки - те, що крім очевидних завдань, на зразок термомодернізації та заміни зношених мереж на нові, є ідея створення прибудови до основної будівлі. Це продиктовано тим, що лівобережна музична школа №3 потребує нового приміщення - її будинок настільки в поганому стані, що вкладати кошти в його ремонт просто невигідно. Вимоги до приміщення для музичної школи специфічні, і знайти таке серед наявних у розпорядженні комунальної власності не так просто.
«Будівництво нового приміщення - справа не одного дня. Проте і розташування школи, і самі умови для навчання музиці стануть краще. Зараз музична школа - на віддаленій вулиці Менделєєва, а в перспективі буде в густонаселеному районі зі зручною транспортною розв'язкою, - прокоментувала директор департаменту культурно-громадського розвитку міської ради Діана Трима. - Це рішення ми обговорювали з колективом школи і дійшли висновку, що це буде найкращий вихід. Тим паче навпроти школи №10, до якої планується добудова, працює наша гордість - оновлений після ремонту Міський Палац культури. У майбутньому учні музичної школи зможуть, просто перейшовши дорогу, виступати в сучасному концертному залі, оснащеному всім необхідним (ремонт сцени і глядацької зали зараз ведеться, про що докладно вже писав «Приазовський робочий». - Ред.).
За площею приміщення музичної школи буде приблизно таким же, як нинішнє. Але за зручністю планування і наповненням, звичайно, буде відрізнятися в кращу сторону. Адже будівля на вул. Менделєєва будувалася під гуртожиток, а на цей раз ми зможемо врахувати побажання педагогів, щоб у новому будинку всім було зручно».
Директор музичної школи №3 Олександр Куватов прокоментував: «Наша будівля 1948 року, її фундамент просідає, на стінах з'являються нові і нові тріщини. Музична школа в ній працює з 1965 року. Своїми силами і за допомогою батьків ми намагаємося хоча б косметичними ремонтами підтримувати якусь естетику, але зрозуміло, що це лише точкові заходи. Будівля, зпроєктована з урахуванням потреб саме музичної школи, - наша мрія. Більш просторі кабінети, концертний зал із радіорубкою, студії звукозапису - це прекрасно».
У музичній школі №3 зараз навчаються 620 дітей, діють кілька відділень - фортепіанне, струнно-смичкових, духових, народних інструментів, сольного співу.
«Перший рік працює нове відділення - театральне. Там діти опановують навички сценічної мови, акторської майстерності. Також недавно відкрилися і користуються попитом підготовчі розвиваючі курси для самих маленьких - малюків від чотирьох до шести років», - розповів Олександр Куватов.
За інформацією, наданою «Приазовському робочому» начальником міського управління капітального будівництва Галиною Шейченко, капремонт школи №10 буде включати в себе заміну вікон і зовнішніх дверей, облаштування навісного фасаду з утепленням, ремонт покрівлі. Всередині будівлі - облаштування приміщень, заміну внутрішніх дверних блоків, встановлення протипожежних перегородок із дверними блоками в коридорах, облаштування стінового огородження відкритих сходових клітин, а також виходів з підвального поверху. На харчоблоці - заміну технологічного обладнання. Зрозуміло, слід змінювати і монтувати заново системи опалення, вентиляції, кондиціонування, водопостачання, каналізації, електропостачання, мережі пожежної сигналізації і відеоспостереження.
Благоустрій пришкільної території також входить у проєкт: передбачається створення зеленої зони, футбольного поля і бігової доріжки за його периметром, двох волейбольних майданчиків, майданчиків із тренажерами, зони для глядачів.
Що стосується добудови, то за проєктом це триповерхова будівля 28 на 12 метрів загальною площею 1030 квадратних метрів, розрахована на 140 осіб. У ній передбачені 25 кабінетів для проведення занять, два адміністративних кабінети, два кабінети звукозапису, концертний зал на 80 осіб. З основною будівлею школи її буде з'єднувати перехід. За попередніми підрахунками, вартість музичного крила - понад 55 млн грн, а проєкту капремонту школи №10 - близько 120 млн грн.
Проєкт капремонту школи №10 та прибудови музичної школи №3 надано до відділу інвестицій та управління проєктами Маріупольської міськради з метою включення до переліку проєктів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та Європейського інвестиційного банку.
Будівля школи №10 була побудована в 1974 році. За інформацією департаменту освіти міськради, на сьогодні це одна з найбільших шкіл Донецької області: її проєктна потужність - 1036 учнів, а навчається 1565 дітей. У 2009 році навчальному закладу було присвоєно статус «Школа сприяння здоров'ю», а з 2014-го під егідою Міністерства освіти і науки України установа працює як «Школа, дружня до дитини» Всеукраїнської мережі установ превентивної освіти. А це значить, що тут намагаються, щоби навчання було в радість кожній дитині - незалежно від її життєвих обставин і медичних показань.
У 2020-2021 році в школі відкрито 20 інклюзивних класів, організована система надання корекційно-освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами - тут навчається 34 такі дитини. В установі працюють сім психологів, шість логопедів, п'ять дефектологів, два вчителя-реабілітолога. Спеціальний кабінет для занять із такими дітьми - гордість школи: в ньому є все, щоб залучити й утримати увагу дитини, знайти з нею контакт.
З огляду на досвід інших опорних шкіл, капремонт може зайняти тривалий час. Так, до реконструкції ЗОШ №26 приступили восени 2019 року. Анонсувалося, що ремонтні роботи закінчаться на початку 2021-го, і поки все йде за планом. Реалізація проєкту - на завершальному етапі, уточнили в прес-службі міськради. Після ремонту діти не впізнають свої класи і школу - все буде в скандинавському стилі.
Влітку минулого року почалися ремонти в гімназії-школі №27 Центрального району і школі №15 Приморського району. Біля обох обладнають майданчики для різних видів спорту. Новими будуть і рівень комфорту в будівлях, і естетика, і оснащення.
У 27-й школі з'являться яскравий фасад, багатофункціональний і трансформований простір, нові меблі, спеціальне обладнання для лінгафонних кабінетів - для вивчення іноземних мов: навушники, планшети і таке інше.
У школі №15 ремонт запланований у декілька етапів: у минулому році почали з заміни вікон, ремонту покрівлі та утеплення фасаду, а влітку нинішнього планується приступити до реконструкції внутрішніх приміщень.
Як підкреслював міський голова Вадим Бойченко, оглядаючи хід виконання робіт на цих об'єктах у минулому році, на підтримку сфери освіти за останні чотири роки спрямовано понад 800 млн грн. Джерела фінансування - залучені інвестиції та бюджетні кошти. Капітальні ремонти опорних шкіл і локальна модернізація всіх установ освіти - послідовні кроки на шляху реформування системи освіти в Маріуполі.
На фото Аліни Комарової: В очікуванні нового будинку. У музичній школі на Лівобережжі долучаються до прекрасного понад 600 дітей, і спеціально обладнане приміщення - загальна мрія педагогів і учнів
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)