Календар знаменних і пам'ятних дат 5 - 11 квітня
5 квітня
140 років тому народився Дмитро Ревуцький (1881-1941), український музикознавець, фольклорист, педагог, один з перших професорів новоствореного Музично-драматичного інституту імені Лисенка (тепер Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого), де на театральному факультеті викладав орфоепією - правильна вимова української мови. Убитий агентом НКВС разом із дружиною в окупованому німцями Києві. Ювілей відзначать на державному рівні.
105 років тому народився Грегорі Пек (1916-2003), американський актор, одна з найбільш затребуваних голлівудських зірок 1940-1960-х років, лауреат премії «Оскар», блискуче зіграв у фільмах «Убити пересмішника», «Римські канікули», «Сніги Кіліманджаро», «Золото Маккенни» та інших.
6 квітня
Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру.
185 років тому в Херсонській губернії народився Микола Скліфосовський (1836-1904), лікар-хірург, військовий лікар, вчений-новатор, чиє становлення відбулося в Україні: ступінь доктора медицини він отримав у харківському університеті, працював завідувачем хірургічного відділення в Одесі, викладав у київському університеті; директор Імператорського клінічного інституту в Санкт-Петербурзі, автор праць з військово-польової хірургії та хірургії черевної порожнини, який вніс істотний внесок у вивчення, поширення та впровадження в практику антисептичного методу лікування, що допомогло значно знизити післяопераційну летальність в імперії.
180 років тому народився Іван Суриков (1841-1880), російський поет-самоучка, представник «селянського» напряму, автор хрестоматійних віршів «Дитинство» («Ось моє село...») і «В степу» («Степ та степ кругом»).
125 років тому, в 1896 році, в Афінах відкрилися перші Олімпійські ігри сучасності, які проходили десять днів. У змаганнях взяв участь 241 спортсмен з 14 країн, причому жінки не допускалися, всього було розіграно 43 комплекти медалей у дев'яти видах спорту. Ці Ігри сильно відрізнялися від сучасних - не було олімпійського вогню та вручення золотих медалей; не відслідковувався медальний залік.
7 квітня
Всесвітній день здоров'я.
Благовіщення Пресвятої Богородиці.
130 років тому народився Оле Кірк Крістіансен (1891-1958), датський підприємець і винахідник, мільярдер, засновник компанії LEGO, яка в період фінансової кризи та занепаду стала виробляти дерев'яні іграшки для дітей (LEGO - від данського leg і godt, «грати» і «добре»). З 1947 року кубики стали пластмасовими й обзавелися штирями, отримавши можливість з'єднуватися один з одним - так з'явилися на світ перші конструктори LEGO і всесвітньо відомий бренд.
8 квітня
Міжнародний день ромів.
80 років тому, в 1941 році, народилася Вів'єн Вествуд, британська дизайнерка моди, яка спільно з андеграундним продюсером і музикантом Малькольмом Маклареном, ідейним натхненником панк-групи Sex Pistols, розробила спочатку одяг для групи, а потім стала засновницею стилю панк у моді. Була визнана кращим «Дизайнером року» у Британії, а на сьогодні в світі відкрито понад 500 бутиків Vivienne Westwood.
9 квітня
685 років тому народився Тамерлан (Тимур; 1336-1405), середньоазіатський тюрко-монгольський воєначальник і завойовник, який зіграв істотну роль в історії Середньої, Південної та Західної Азії, а також Кавказу, Поволжя та Київської Русі, засновник імперії Тимуридів, що включала сучасний Іран, Кавказ, Месопотамію, Афганістан, найбільшу частину Середньої Азії, Пакистану та Сирії, зі столицею в Самарканді. Ім'я Тимура оповите зловісними легендами, в тому числі про те, що, якщо прах його буде потривожений, почнеться війна. Але є і факт: розкопки гробниці почалися 16 червня 1941 року, а 22 червня Німеччина напала на Радянський Союз.
200 років тому народився Шарль Бодлер (1821-1867), французький поет, критик, есеїст і перекладач; основоположник декадансу та символізму, що вплинув на розвиток всієї наступної європейської поезії. Класик французької та світової літератури; найбільш відомим і значним у його творчості стала збірка віршів «Квіти зла», а пісня на його вірші «Запрошення до подорожі» увійшла в культовий диск «Хвилями моєї пам'яті» Давида Тухманова.
10 квітня
Міжнародний день руху Опору.
255 років тому народився Джон Леслі (1766-1832), шотландський фізик, професор фізики та математики в університеті Единбурга, який влаштував першу холодильну машину для приготування штучного льоду.
100 років тому народилася Ніна Онилова (1921-1942), командир кулеметного розрахунку 54-го стрілецького полку 25-ї Чапаєвської дивізії Приморської армії Кримського фронту, Герой Радянського Союзу, сирота, вихованка дитячого будинку, яку бійці прозвали ім'ям однієї з героїнь фільму «Чапаєв» - Анкою-кулеметницею. Особливо відзначилася в боях під Одесою і при обороні Севастополя, де і загинула. Ювілей відзначать на державному рівні.
11 квітня
Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона.
Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів.
70 років тому, в 1951 році, народився Джеймс Патрік Келлі, американський письменник-фантаст, удостоєний низки престижних нагород і премій.