Календар знаменних і пам'ятних дат 17 - 23 травня
17 травня
Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства.
80 років тому народився Орест Субтельний (1941-2016), канадський історик українського походження, доктор філософії, професор кафедри історії та політології Йоркського університету в Торонто, іноземний член Національної академії наук України. Найбільшу популярність йому принесла книга «Україна: Історія», вперше опублікована видавництвом Торонтського університету та перекладена багатьма мовами, визнана одним з найкращих посібників і першою англомовною читабельною книгою з історії нашої країни. Ювілей відзначать на державному рівні.
18 травня
Міжнародний день музеїв.
День боротьби за права кримсько-татарського народу.
День резервіста України.
110 років тому в Одесі народився Микола Гефт (1911-1944), радянський інженер-судомеханик, під час Другої світової війни - розвідник-нелегал, керівник розвідувально-диверсійних груп на території окупованої України і Польщі, чиї подвиги лягли в основу фільму «Повість про чекіста».
19 травня
75 років тому, в 1946 році, народився Мікеле Плачідо, італійський актор і кінорежисер, який набув всесвітньої популярності після ролі комісара Коррадо Каттані в телесеріалі «Спрут».
20 травня
Всесвітній день вишиванки.
Всесвітній день бджіл.
Всесвітній день метрології.
Всесвітній день травматолога.
День банківських працівників в Україні.
215 років тому народився Джон Мілль (1806-1873), найвпливовіший британський філософ XIX століття, соціолог, економіст, який зробив основний внесок в філософію лібералізму і відстоював концепцію індивідуальної свободи на противагу необмеженому державному контролю.
105 років тому народився Олексій Маресьєв (1916-2001), військовий льотчик-винищувач, полковник, Герой Радянського Союзу, який після ампутації обох ніг повернувся у небо і літав з протезами, став прототипом героя книги Бориса Польового «Повість про справжню людину».
75 років тому, в 1946 році, народилася Шер, американська з вірменським корінням співачка, актриса, кінорежисерка, музична продюсерка і авторка пісень, звана пресою богинею поп-музики; володарка найпрестижніших премій, рекордсменка за кількістю проданих записів в історії музичної індустрії (понад 100 мільйонів копій), єдина виконавиця в історії музики, чиї пісні займали перші рядки американських чартів протягом шести десятиліть.
21 травня
Всесвітній день культурного різноманіття в ім'я діалогу та розвитку.
Міжнародний день космосу.
550 років тому народився Альбрехт Дюрер (1471-1528), німецький живописець, гравер і графік, один з найбільших майстрів західноєвропейського Ренесансу, перший теоретик мистецтва серед північноєвропейських художників, основоположник порівняльної антропометрії, розробник теорії фортифікації, перший з європейських художників, який написав автобіографію.
160 років тому в Одесі, в сім'ї бельгійського підданого народився Георгій Де-Метц (1861-1947), доктор фізики, ректор Київського Імператорського університету Святого Володимира, один з організаторів і ректор Київського політехнічного інституту. Ювілей відзначать на державному рівні.
100 років тому народився Андрій Сахаров (1921-1989), фізик-теоретик, академік, один з творців першої радянської водневої бомби, дисидент і правозахисник, лауреат Нобелівської премії миру.
22 травня
Міжнародний день біологічного різноманіття.
175 років тому, в 1846 році, засноване агентство Ассошіейтед Прес як кооперативне об'єднання п'яти нью-йоркських газетних видавництв для більш швидкої доставки новин. На сьогодні - одне з найбільших міжнародних агентств інформації та новин, чиї світлини та телевізійні відеоматеріали отримують за передплатою і використовують провідні ЗМІ в світі.
80 років тому народився Микола Олялін (1941-2009), український кіноактор, кінорежисер і сценарист, народний артист України, який набув популярності після ролі капітана Цвєтаєва в кіноепопеї «Звільнення». Ювілей відзначать на державному рівні.
70 років тому народився Сергій Іванов (1951-2000), український кіноактор, кінорежисер і сценарист, народний артист України, особливо популярний як виконавець ролей Коника у фільмі «В бій ідуть тільки “старі”» і Ларіосика у фільмі «Дні Турбіних». Ювілей відзначать на державному рівні.
23 травня
День морської піхоти України.
110 років тому народився Андрій Коцка (1911-1987), український живописець, заслужений діяч мистецтв і народний художник України, чий стиль відрізняється бездоганним колоритом і легко пізнаваний за візитною карткою художника - жіночим портретом гуцулок та верховинок. Ювілей відзначать на державному рівні.
100 років тому в Мелітополі Запорізької області народився Григорій Чухрай (1921-2001), кінорежисер, сценарист, педагог, народний артист, автор фільмів «Сорок перший» і «Балада про солдата», які увійшли до золотого фонду світового кіно і відзначений більш ніж ста міжнародними преміями. Фронтовик, кавалер низки бойових орденів і нагород, служити в армії почав до війни в Маріуполі курсантом полкової школи 229-го окремого батальйону зв'язку 134-ї стрілецької дивізії.