Календар знаменних і пам'ятних дат 24 - 30 травня
24 травня
День слов'янської писемності та культури в Україні.
335 років тому народився Даніель Габріель Фаренгейт (1686-1736), німецький фізик, який винайшов сучасну форму термометра із застосуванням ртуті та власну шкалу температури; щоб перевести градуси Фаренгейта на градуси Цельсія, слід від даного числа відняти попередньо 32, а потім отриманий залишок помножити на 5/9.
140 років тому народився Олександр Богомолець (1881-1946), український патофізіолог і громадський діяч, президент Академії наук України, академік і віце-президент Академії наук Радянського Союзу й Академії медичних наук Радянського Союзу, основоположник вітчизняної школи патофізіології, ендокринології та геронтології, засновник перших науково-дослідних установ медичного профілю. Ювілей відзначать на державному рівні.
80 років тому, в 1941 році, народився Боб Ділан, американський автор-виконавець, художник, письменник і кіноактор, один з найбільш комерційно успішних музикантів усіх часів, володар безлічі престижних музичних нагород, лауреат Пулітцерівської премії «за глибокий вплив на популярну музику та американську культуру, відзначений ліричними композиціями надзвичайної поетичної сили», а також Нобелівської премії з літератури.
25 травня
День визволення Африки.
Міжнародний день зниклих дітей.
Всесвітній день щитовидної залози.
200 років тому народився Микола Гулак (1821-1899), український громадський і політичний діяч, вчений, історик, публіцист, юрист, один із засновників Кирило-Мефодіївського братства, яке стало першою спробою української інтелігенції боротися за права українського народу. Ювілей відзначать на державному рівні.
80 років тому народився Олег Даль (1941-1981), актор театру та кіно, який не отримав звань ні народного артиста, ні навіть заслуженого, але один з найталановитіших, чиї головні ролі у фільмах «Погана хороша людина», «Відпустка у вересні», «Тінь» і багатьох інших увійшли в золотий фонд радянського кіно.
26 травня
150 років тому народився Олександр Яницький (1871-1943), український біофізик, радіобіолог, винахідник нового типу рентгенівської трубки. Ювілей відзначать на державному рівні.
135 років тому, в 1886 році, в Маріуполі в районі нинішнього автовокзалу була відкрита до богослужіння церква Успіння Пресвятої Богородиці, де перебувала особливо шанована ікона Божої Матері Одигітрії, вивезена греками з Криму; вона вважалася чудотворною та збирала до храмового свята десятки тисяч віруючих з усіх країв; церква була підірвана комуністами в 1936 році, і на її місці побудована школа №36.
120 років тому, в 1901 році, в Маріуполі міська дума прийняла обов'язкову постанову про внутрішній розпорядок на базарах: вози і брички сільських обивателів з привезеними продуктами могли розміщуватися тільки на базарних площах за вказівкою базарного комісара в місцях, призначених міською думою, а порожні підводи - тільки на околицях міста; перед і між магазинами та лавками заборонялося розміщувати товари, бочки, ящики, мішки і взагалі всякі речі, які заважають вільному руху.
115 років тому, в 1906 році, в Маріуполі міська дума підтримала клопотання батьківського комітету Олександрівської чоловічої гімназії про відкриття в місті реального училища.
27 травня
880 років тому народився Ейсай (1141-1215), японський буддистський монах, прозваний учителем держави, який висвітлює її тисячею променів, популяризатор культури чаю.
200 років тому, в 1821 році, заснована Миколаївська астрономічна обсерваторія - науково-дослідний інститут у Миколаєві.
70 років тому, в 1951 році, в Маріуполі на азовському узбережжі Приморського бульвару була відкрита водна станція коксохімічного заводу.
28 травня
Всеукраїнський день краєзнавства.
125 років тому, в 1896 році, відкрилася Нижегородська промислова та художня виставка, серед експонатів якої особливим успіхом користувалася Пальма Мерцалова, викувана з цілого шматка рейки ковалем Юзівського металургійного заводу (Донецьк) Олексієм Мерцаловим за допомогою молотобійця Філіпа Шкаріна.
115 років тому народився Ростислав-Роман Єндік (1906-1974), український антрополог, письменник, публіцист, журналіст, педагог, громадський і політичний діяч.
29 травня
Міжнародний день миротворців.
Всесвітній день здорового травлення.
День працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження в Україні.
130 років тому в Ялті народився Костянтин Арцеулов (1891-1980), один з піонерів авіації, льотчик, художник-ілюстратор, онук художника Айвазовського; першим в імперії розробив і застосував прийоми та техніку виведення літака зі штопора, що стало революційним досягненням у практичній авіації.
120 років тому народився Кирило Синельников (1901-1966), український фізик-експериментатор, один з чільних учасників створення радянської атомної бомби, дійсний член АН України, заслужений діяч науки та техніки. Ювілей відзначать на державному рівні.
30 травня
День хіміка в Україні.
175 років тому народився Петер Карл Фаберже (1846-1920), голова сімейної фірми та династії майстрів ювелірного мистецтва, творець яєць Фаберже, які стали синонімом розкоші.