За даними Національної служби здоров'я України за 2021 рік, в медичній сфері Маріуполя працює 6812 фахівців, із них:
- лікарі – 992;
- середній медперсонал – 2915;
- молодший медперсонал – 1647;
- інші співробітники – 935;
- керівники структурних підрозділів – 260;
- керівники – 65.
Тому питання підвищення заробітної плати дуже актуальне та стосується медиків, які залучені в різних сферах та установах.
Чи усі отримають нові оклади?
Скоріш за все, маріупольські медики, які працюють в дитсадках та школах, отримати підвищену зарплатню не зможуть. Умови для цього роз’яснили в Міністерстві охорони здоров’я: підвищена заробітна плата може бути у медиків тих установ, які мають ліцензію на провадження діяльності з медпрактики або в статуті яких визначено, що серед основних завдань закладу є забезпечення медобслуговування.
Як розповів pr.ua директор департаменту охорони здоров’я Андрій Ремпель, в Маріуполі медики, які працюють у садах та школах, за медичними закладами не закріплені.
"Скоріш за все, йдеться про спеціалізовані заклади освіти. Наприклад, заклади інтернатного типу, які надають послугу освіти та медичні послуги, оскільки діти там мешкають постійно. Тому медперсонал може бути закріплений за якоюсь відповідною установою. У нас, наскільки я знаю, таких медиків у сфері освіти немає", – зазначив Андрій Ремпель.
Слід додати, що за інформацією міністерства, медсестри, які працюють в освітній сфері, але офіційно працевлаштовані у медзакладах, отримають зарплату від 13 500 гривень.
Як освіта впливає на зарплатню?
В МОЗ також роз’яснили, скільки зароблятимуть медики з тією чи іншою освітою. Базову заробітну плату не менше ніж 20 000 гривень встановлено для лікарів (крім лікарів-інтернів), професіоналів з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров'я.
Базова заробітна плата не менше ніж 13 500 гривень виплачуватиметься медичним сестрам, які здобули таку медичну освіту:
- фаховий молодший бакалавр;
- фахівець з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти, (раніше – середня спеціальна освіта);
- перший (бакалаврський) рівень вищої медичної освіти;
- магістр з медсестринства.