Україна зіткнулася з новим штамом COVID-19 під назвою «Дельта». У Києві реєструють перших хворих, а МОЗ прогнозує нову хвилю коронавірусу, передає PR.UA.
Вже за кілька місяців штам «Дельта» може витіснити інші варіанти коронавірусу в Україні, заявив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко. COVID-19 має понад 12 тисяч мутацій, але саме штам «Дельта» стане домінантним.
PR.UA розповідає, що відомо про «Дельту», чим вона небезпечна і наскільки ефективні проти неї вакцини.
Що відомо про новий штам
ВООЗ розрізняє чотири основні штами COVID-19: «Альфа», «Бета», «Гамма» і «Дельта». Останній штам вперше був зафіксований в жовтні 2020 року в Індії (до недавнього часу його називали «індійським штамом коронавірусу»), але став стрімко поширюватися світом тільки в останні місяці.
Варіант «Дельта» має кілька мутацій. За словами експертів, його особливість пов'язана з наступним: новий штам дозволяє вірусу зв'язуватися з клітинами людини та уникати деяких імунних реакцій.
Ще одна особливість – більш висока заразність. «Дельта» в 1,6 раза більше агресивний, у 2,3 раза частіше призводить до госпіталізації, в 1,5 раза частіше – в реанімацію.
Перші випадки зараження «Дельтою» в Україні були зафіксовані в червні 2021 року.
«Дельта»: як захиститися
За словами епідеміологів, алгоритм захисту від «Дельти» такий самий, як і від «класичного» варіанту: носити маску, мити руки, дотримуватися дистанції, уникати масових скупчень людей. Вакцинація ж залишається найефективнішим способом захисту.
«В Україні всі вакцини, які використовуються, визнані Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Вони захищають. У тих країнах, де лютує штам «Дельта», досить низька кількість госпіталізацій людей, які двічі вакциновані», – заявив Віктор Ляшко.
Також відомо, що вакцини від COVID-19, що розроблені проти попередніх штамів, на 60-80% захищають від хвороби, викликаної «Дельтою», і на 95% – від ускладнень, що призводять до госпіталізації.
Очікується нова хвиля мутованого COVID-19
За даними ВООЗ, «Дельта» все активніше поширюється по всьому світу. Станом на початок липня цей штам був виявлений в 96 країнах.
Українські вчені прогнозують, що новий штам стане домінантним і витіснить всі інші варіанти вірусу.
«Можна очікувати, що нова хвиля поширення COVID-19 може початися зі Сходу України. Час її настання істотно залежить від частки штаму «Дельта» в Україні, яка поки невідома. При недостатньому контролі міжнародної міграції та недостатніх темпах вакцинації нова хвиля може початися раніше, ніж восени», – заявили експерти Національної академії наук України.
Читайте також: У Маріуполі відкрили другий Центр масової вакцинації від COVID-19 (ФОТО).
Читайте також: Завдяки наявності вибору вакцини кількість щеплених в Маріуполі збільшилася.