У Маріуполі з'являються нові можливості для навчання молоді. У Приазовському державному технічному університеті відкрили лабораторію електроніки та робототехніки.
Обладнання придбали за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Працювати на ньому зможуть не тільки студенти, а й школярі Маріуполя.
Як розповідає для PR.UA проректор з наукової роботи ПДТУ Ігор Ленцов: «Відкриття лабораторії - знакова подія для нашого вишу. Нове обладнання допоможе нам якісно готувати молодих фахівців. Вони зможуть отримувати сучасні професії в рідному місті, а не їхати з нього».
На виграний грант купили комп'ютерну та мультимедійну техніку, обладнання для монтажу електронних систем, цифрове вимірювальне обладнання, а також необхідні меблі. Завідувачка кафедри систем автоматизації та електроприводу Світлана Поднебенна розповідає: «Раніше робототехнічного обладнання у нас не було, цей напрям з'явився нещодавно. Фахівців-електриків випускаємо давно, але обладнання, на якому вони навчаються, застаріло. Нове коштує недешево, тому вирішили брати участь у грантовій програмі».
У нашому місті це перша лабораторія, яка об'єднує і мікроелектроніку і робототехніку разом. Для майбутніх електриків з'явилося два повноцінних робочих місця монтажників електронних схем.
Світлана Поднебенна розповідає: «Можна прийти та на сучасній термоповітряній паяльній станції змонтувати свою схему. Студенти будуть не тільки працювати з новим обладнанням на практичних заняттях, але і займатися дослідженнями, розробляти свої стартапи. Наприклад, минулої п'ятниці ми представляли проєкт на фестивалі UpFest2021. Це було універсальне джерело живлення, яке зібрано в лабораторії».
На відкритті лабораторії побував заступник міського голови Сергій Захаров. Він позитивно оцінив зміни в університеті й згадав свої студентські роки: «Я сам - випускник ПДТУ, пам'ятаю ці стіни та парти. Тому зараз бачу великий прорив в навчанні студентів. Тепер вони не просто з'єднують лампочки, а працюють на новому обладнанні, викладачі готують програмістів, інженерів, електриків, які зможуть зайняти гідні робочі місця».
Ще один цікавий напрям лабораторії - робототехніка. Вивчати її будуть не тільки студенти профільних спеціальностей, а й школярі, які мріють займатися науково-технічною творчістю. Перші учні вже працюють над своїми проєктами. Зараз триває набір на дитячі літні курси. Набирають дві групи - для учнів від 6 до 12 років та підлітків від 12 до 16. Напрямів кілька - «Основи програмування», «Основи електроніки», «Основи робототехніки».
В ігровій формі діти вивчають основні принципи механіки, електроніки, вчаться, як управляти пристроями та механізмами. Учнів знайомлять з конструкторами Lego WeDo 2, Lego Mindstorms. На основі їх елементів можна створювати різноманітні робототехнічні системи. Також проводять майстер-класи з програмування - вже в 7-8 років діти пишуть прості програми.
«Наступна сходинка - проєктування власних робототехнічних систем. Для цього у нас є 3D-принтери, набори Arduino. Учні створюють машинки, конвеєри, роботів-маніпуляторів, будь-які елементи, де є рухомі частини. Також вони пишуть програми для контролерів, за допомогою яких можна управляти робототехнічними системами», - розповідає завідувачка кафедри.
Відкриття лабораторії - тільки початок змін. В цьому році в університеті відкривається нова магістерська спеціальність «Електромобілі та електропривод автономного електротранспорту». У планах - докупити необхідне обладнання, щоб навчити студентів проєктувати електромобілі.
Світлини mariupolrada.gov.ua