Кожен з нас, хоч раз в житті, але купував їжу на маріупольських пляжах. Креветки, кукурудза, морозиво і льодяники - продавці пропонують частування на будь-який смак.
Але чи безпечні такі продукти? Люди, які реалізують товари, навряд чи гарантують їх якість і належне зберігання. Продавцям, які продають продукти на пляжах без відповідних дозволів, загрожує адміністративна відповідальність за статтею 160 «Торгівля з рук у невстановлених місцях».
Всього з початку поточного року в Маріуполі було складено 107 адміністративних матеріалів за цією статтею, з початку місяця - 14.
Про це PR.UA повідомила прес-офіцер Центрального відділення Національної поліції Маріуполя Мирослава Попова.
«Дане порушення Адміністративного кодексу тягне за собою накладення штрафу в розмірі від одного до семи неоподатковуваних мінімумів з конфіскацією предметів торгівлі або без неї», - уточнили в поліції.
Заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби в Маріуполі Едуард Квашук пояснив, що на пляжах можна купувати їжу тільки в стаціонарних точках, які мають дозвіл міської ради. У продавців, які ходять по берегу з кукурудзою і креветками, як правило, таких дозволів немає, і покупець сам несе відповідальність за своє здоров'я.
Фахівці стверджують, що особливо небезпечно купувати з рук рибу і креветки. Суха або в'ялена риба домашнього приготування може бути заражена ботулізмом, сальмонельозом.
«Варені креветки теж купувати не варто, їх не можна довго зберігати, протягом години після приготування бажано з'їсти. А їх носять довго, ще й за такої спеки. При цьому починається бактеріальне забруднення», - каже Едуард Квашук.
Чебуреки, пиріжки, булки з кремом - як би не хотілося домашньої випічки, купувати такі продукти на пляжі – небезпечно, це загрожує отруєнням. Навіть морозиво - здавалося б, таке ж, як в магазині, в спеку може стати небезпечним. Воно повинно реалізовуватися при температурі не менше, ніж -18 градусів. Розтанувші продукти вдруге заморожувати заборонено.
«Найкраще взяти з собою на пляж чисту воду і вимиті фрукти. Соки і компоти залиште вдома, в них на спеці починається бродіння, вони скисають», - радить Едуард Квашук. - Деякі люди на узбережжі вигадують свої способи охолодити пляшки з напоями - закопують їх у прибережний пісок, який омиває хвиля. Так робити не варто, бо в пляшку можуть потрапити бактерії».
Нагадаємо, у Маріуполі провели дослідження проб води Азовського моря. Так, протягом літнього періоду щотижня лабораторії проводять її мікробіологічний аналіз.