Вносяться зміни до положення про громадський бюджет Маріуполя: збільшується фінансування малих і великих проєктів, ініційованих городянами, передає PR.UA.
Головні зміни стосуються збільшення вартості проєктів. Якщо раніше «стеля» малих проєктів складала 200 тис. гривень, то тепер вона піднялася до 300 тис. гривень. А гранична вартість великих проєктів збільшилася з 500 тис. гривень до 600 тис. гривень.
На підставі досвіду проведення конкурсів та реалізації проєктів громадського бюджету в минулі роки, а також звернень, що надійшли від його учасників, змінюються і деякі інші моменти.
«Враховуючи скарги городян на те, що вони не мають можливості реалізувати свої проєкти, оскільки на заклади освіти йде левова частина всіх коштів, пропонується розділити громадський бюджет на дві рівні частини. Тобто на реалізацію проєктів у сфері освіти направляти не більше 50% коштів, а все інше – на інші проєкти городян, пов'язані з іншими локаціями», - розповів директор департаменту економіки міськради Євген Бодягін.
Крім цього, зміни зачіпають термін подачі заявок на участь у конкурсі. Якщо раніше заявки приймалися з 1 травня, то тепер – з 1 квітня по 31 травня.
В умовах конкурсу з'являється новий критерій: комплексний підхід у пропонованому проєкті.
«Проєкти повинні бути комплексними. Як показує досвід минулих років, досить часто в проектах громадського бюджету, спрямованих на розвиток закладів освіти, такий комплексний підхід був відсутній. В результаті в шкільних спортивних залах, наприклад, ремонтувалися тільки вікна, або тільки дах, або покриття підлоги. Тоді як загальний вигляд спортзалу в цілому залишався без видимих поліпшень. Комплексність передбачає націленість на загальний результат», - зазначив директор департаменту.
Пропоновані зміни до положення про громадський бюджет Маріуполя належить затвердити депутатам міської ради на сесії 28 квітня. А напередодні проєкт отримав підтримку при розгляді в депутатських комісіях.
Нагадаємо, в Маріуполі перший конкурс проєктів громадського бюджету відбувся в 2017 році з подальшою реалізацією в 2018 році. З кожним роком конкурс стає все популярнішим у маріупольців: якщо спочатку був поданий всього 61 проєкт, то згодом 146 і 137 проєктів. А всього за минулий час виконано понад 90 проєктів громадського бюджету, які були ініційовані маріупольцями і набрали найбільшу кількість голосів городян.