Кладовища в Маріуполі будуть оцифровані – за їх електронну інвентаризацію візьметься стартап «Незабуду».
Команда вже підписала меморандум про співпрацю з Маріупольською міською радою.
Про те, як маріупольські кладовища стануть електронними, PR.UA розповіла засновниця стартапу «Незабудь» Аліса Бобко.
«Ми підписали меморандум з муніципалітетом – місто готове виділяти гроші на створення електронних карт кладовищ Маріуполя та Маріупольського району. Зараз з КП «Комунальник» узгоджуємо, з чого почнемо, але швидше за все, це будуть сільські кладовища», – розповіла Аліса Бобко.
За її словами, багато кладовищ не мають необхідної документації, а отже й даних про їх межі та кількості поховань. Інформацію щодо інших необхідно актуалізувати.
Під час цифрування збиратимуть дані про кількість поховань, стан могил, відстань до найближчого населеного пункту та межі кладовища.
«Зокрема, це допоможе уточнити інформацію про заповнюваність. Міжнародний досвід показує, що після подібних інвентаризацій виявляється, що 20% території – вільні місця, де можна проводити нові поховання», – пояснила Бобко.
Все це буде проводитися за допомогою дронів – безпілотники пролітатимуть над кладовищем і зніматимуть його. На кожній зупинці буде робитися фотографія, яка охоплює близько 100 могил. Потім кадри «зшиваються» в одну карту. За словами Бобко, використовувати супутникові знімки неможливо – вони недостатньо деталізовані та не дозволяють розглянути обриси поховань.
Щоб оцифрувати одне кладовище, потрібно від одного тижня до декількох місяців. Старокримське ж кладовище можна буде інвентаризувати за півроку.
Після закінчення інвентаризації карти кладовищ будуть доступні на сайті «Незабуду». Користувачі сайту, які знайдуть інформацію про поховання свого родича, зможуть подати запит і заповнити анкету померлого – додати інформацію про події з його життя, записавши таким чином його історію.
«Але головне так це те, що полегшить людям пошук могил своїх родичів – їм не потрібно буде бродити по кладовищу в пошуках потрібного сектора і ряду, досить буде відкрити карту», – розповіла Аліса Бобко.
До робіт «Незабуду» планують приступити восени 2021 року.
Читайте також: У Маріуполі презентували карту унікального історичної спадщини.
Читайте також: Маріупольський міський центр зайнятості запустив карту вакансій для безробітних.