У грудні в рамках міжнародного артпроєкту сучасного мистецтва "Сліди" в столиці проходить виставка IMAGINARIUM.
Організувала цю виставку художниця з Маріуполя Ірина Федоренко, яка зараз мешкає в Києві. Вона малює понад 20 років. Художниця навчалася у Приазовському державному технічному університеті, працювала в управлінській сфері, паралельно захоплювалася образотворчим мистецтвом, організовувала виставки та артпроєкти. Ірина тривалий час ставилася до своєї творчості як до хобі.
Вона серйозно захопилася образотворчим мистецтвом кілька років тому. Ірина Федоренко брала участь у понад 40 виставках у Європі, Америці, країнах колишнього СНД.
Художниця розповіла pr.ua про виставку, історію створення портретів знаменитостей, про те, як виглядатиме світ після пандемії, а також чим привабила відвідувачів ялинка з поліетилену.
На портретах - поети, футболісти та політики
Серед робіт художниці є портрет Володимира Зеленського, Тараса Шевченка, Валерія Харчишина, Девіда Бові, Ейнштейна.
"Найбільше мені подобається малювати портрети. У мене є серія картин Faces - "Обличчя", в якій зібрані портрети знаменитостей, людей, які вплинули на розвиток суспільства. Люблю малювати людей, передавати на картині не лише зовнішню схожість, а й внутрішній стан, емоційні моменти", - розповіла Ірина.
Декілька років тому на виставці в Нью-Йорку Ірина презентувала портрети Джона Кеннеді, Ейнштейна, Енді Воргола, портрет Джокера, намальований раніше, ніж цей герой набув масової популярності. Третя виставка художниці в Нью-Йорку має відбутися у 2022 році.
Соліст німецької метал-групи в образі незвичайного Санти
На виставці IMAGINARIUM Ірина Федоренко представила свою картину - портрет соліста гурту Rammstein Тілля Ліндеманна в незвичайному головному уборі.
"Попри те, що у Тілля блакитні очі, він не дуже схожий на класичного новорічного персонажа. Мені захотілося зобразити його в образі незвичайного Санти, адже виставка була присвячена новорічним, святковим фантазіям", - розповів Ірина про свою картину, представлену на IMAGINARIUM.
За словами Ірини Федоренко, ідея написання портрета народжується по-різному.
"Якщо мені цікава людина, її ідеї, творчість, то думаю, в якому образі її малювати, як передати її думки, емоції, а головне - погляд, адже він багато про що говорить. Потім приступаю до роботи. Буває, що якась ідея приходить спонтанно і хочеться одразу її висловити на полотні. Портрет відомого футболіста Андрія Шевченка намалювала за 10-15 хвилин", - розповіла Ірина.
Портрет художника Архипа Куїнджі поки що єдиний у колекції художниці, на якому зображений знаменитий маріуполець. Але вона мріє намалювати відомих городян, які вплинули на розвиток міста та регіону.
"Поки ще не знаю, хто це буде, хочу поговорити з краєзнавцями, істориками, краще дізнатися про тих, чиї портрети напишу. Щоб написати портрет, потрібно відчути людину, як то кажуть, одягнути її черевики та пройти її шлях", - поділилася планами Ірина Федоренко.
Світ після карантину та новорічна ялинка з поліетилену
На виставці, крім картини "Санта", була представлена ще одна робота Ірини - "Казковий ліс". Вона привернула увагу не лише відвідувачів та журналістів відомих телеканалів, а й перехожих. Картину виставили на вікні обличчям до вулиці.
"Часто на виставках закривають вікна, щоб картини було видно лише відвідувачам, які перебувають у приміщеннях. А ми вирішили зробити емоційний подарунок для людей, які проходили повз будівлю, де розмістилася виставка. Ми відкрили вікна, увімкнули світло, щоб люди могли розглянути всю експозицію з вулиці, та поставили на вікно цю картину", - розповіла художниця.
Ірина написала картину "Казковий ліс" минулого року та спочатку презентувала її на столичній виставці "Одного дня після". Основна ідея цієї виставки – показати, яким стане світ після пандемії та коронавірусу. Ірина зобразила на картині ліс, будинок у біло-чорних тонах, яскраві гриби та квіти із книжкових сторінок.
"Коли писала картину, думала про те, що не може все зникнути. У світі майбутнього, яким би він не був, ми все одно залишимо слід. Там залишаться наші думки та переживання. Точно залишаться книги. Тому на картині зображені квіти з книжкових сторінок", – розповіла Ірина історію створення "Казкового лісу".
Привернула увагу відвідувачів інсталяція новорічної ялинки. Ялинку спорудили з одноразових поліетиленових пакетів. Здалеку вона була схожа на традиційне новорічне вічнозелене дерево.
Ця інсталяція символізує відмову від пластику та тенденцію заміни живих новорічних ялинок їх штучними "родичками".
"Наша новорічна ялинка привертала увагу. Перехожі фотографували інсталяцію з вулиці, а я тим часом фотографувала їх. У мене зібралася ціла колекція таких фото", - розповіла Ірина.