У межах масштабного міжнародного артпроєкту сучасного мистецтва "Сліди" в столиці проходить виставка IMAGINARIUM.
На цій виставці представлені роботи 24 художників і фотографів з усієї країни. Учасник виставки, маріупольський фотограф Анатолій Спиця розповів pr.ua про виставку IMAGINARIUM, захоплення фотографією та свої найкращі фото.
Він захоплюється фотографією понад десять років, керує дитячим фотогуртком "Фотоклуб ЧіК". Анатолій Спиця неодноразово ставав фіналістом міжнародних конкурсів фотографії, а його робота "Тренер у гніві" відома далеко за межами України.
Зелений паросток у стіні кінотеатру – випадковий кадр
У міжнародній виставці IMAGINARIUM Анатолій брав участь уперше. Він презентував своє фото "На розі".
Ми гуляли з сім'єю містом. Біля кінотеатру "Перемога", коли всі сіли в машину, випадково кинув погляд на кут оновленої будівлі. Невеликий, зелений паросток вибивався на тлі червоної стіни. Не міг пройти повз таке, зробив знімок, який не редагував, а опублікував на сторінці Facebook. Мою роботу оцінили художники", - розповів фотограф про історію створення фотороботи "На розі".
З цією роботою автор брав участь у творчому проєкті "PostMost 3.0 (Для своїх)", фото виставлялося у міському Центрі сучасного мистецтва та культури ім. А. І. Куїнджі.
На думку Анатолія Спиці, крім терпіння та гарної техніки фотографу необхідна вдача, аби спіймати незабутній кадр. Тому він часто ходить на прогулянку з камерою.
"Людям подобається переглядати фото Маріуполя. Багато хто відразу не може визначити, де зробили знімок. Так буває, коли знімаєш з різних ракурсів звичні для городян будинки, будівлі, пам'ятники, вулиці. Дивлячись на такі фото, люди наново відкривають для себе знайомі місця. Виходить, що фотографи надихають людей на прогулянку містом", - розповів Анатолій.
Самого автора більше надихають емоції людей, ті секунди радості, досади, гордості чи розчарування, які можна сфотографувати. За останні роки ставлення людей до того, що їх фотографують на вулиці, змінилося. Хтось не хоче потрапити в кадр, інші просять показати, як вони виглядають на фото. У будь-якому випадку знімати людей на вулиці без їхнього дозволу фотограф не рекомендує.
"Тренер у гніві", "Парламент" та дзвінки – улюблені фото
Анатолій Спиця зробив кілька сотень тисяч знімків. Він зізнається, дивлячись на деякі вже й не згадає, що це його роботи, якщо на них немає авторського знаку. Але є у фотографа й улюблені роботи, одна з них – "Тренер у гніві ". Цей кадр дав йому перемогу на Міжнародному конкурсі фотографії в Італії.
"Фото зроблено на стадіоні "Донбас Арена" у 2012 році під час матчу "Динамо" – "Шахтар". Команда "Динамо" програла, і тренер Юрій Сьомін дуже емоційно спілкувався зі своїми підопічними", - розповів Анатолій історію фото.
Подобається фотографу робота "Парламент" із голубами, фото дверних дзвінків.
Він зізнається, що роботи художників найчастіше його більше вражають, аніж фотографії. Один з улюблених напрямків – імпресіонізм.
"На жаль, мені не довелося побувати на відкритті виставки IMAGINARIUM. Переглядаючи фото з виставки, мені дуже сподобалася одна з картин, на якій зображена людина, яка йде вдалину з рюкзаком", - розповів фотограф.
На виставці IMAGINARIUM представлені фото, живопис, графіка, інсталяції
"Основна концепція виставки - поєднати в одному просторі роботи вже досвідчених художників з ім'ям і майстрів-початківців, щоб вони мали можливість обмінятися досвідом. Серед усіх робіт складно виділити одну або дві, вони доповнюють одна одну і виставку потрібно дивитися повністю", - розповіла організатор та учасниця виставки, художниця Ірина Федоренко.
Ірина Федоренко хоч і живе в Києві, але народилася в Маріуполі. Вона розповіла pr.ua про те, що наступного року планує провести подібну виставку в рідному місті.