PR.UA знайшли в Маріуполі танцювальні групи, де жінки будь-якої професії, віку та комплекції займаються латиноамериканськими танцями. Уроки латини для всіх охочих проводять у Міському палаці культури на Лівобережжі.
Вже близько 20 років у Палаці культури працює колектив «Хобі група» - там займаються дорослі маріупольці, які люблять танцювати.
«Вчимо і європейську програму: вальс, танго, фокстрот, і латиноамериканську: сальса, румба, бачата, - розповідає тренер зі спортивних бальних танців Марина Юшина. - Люди приходять з користю провести час, потанцювати. Завдяки нашому клубу вже навіть склалося кілька сімей».
Цікаво, що виходять на танцмайданчик як молоді пари по 25 років, так і літні. Найстаршим учасникам «Хобі групи» - 66 років! У ритмі танцю молоді люди знайомляться і закохуються, літні – повертаються в юність, забувають про зморшки та хворі коліна.
Але з часом Марина зрозуміла: чоловіків на заняття приходить набагато менше. Тому жінкам, які хочуть танцювати, буває важко знайти собі пару. Так народилася ідея створити соло-групу «Latina Women».
«Зараз це дуже популярний напрямок, - розповідає тренер. – Латина - не тільки танець, але ще і фітнес. Тому відкрили групу для жінок - нехай вони не думають, що це складно, що потрібен партнер. Це заняття, доступні для всіх».
Набір в групу відкрили з лютого - бажаючі відгукнулися швидко, і вже пройшло кілька уроків. Але новим учасницям тут завжди раді.
«Приходьте на пробне заняття, - закликає Марина. - Ми займаємося у вівторок і четвер з 19:00 до 20:00. Але найближчим часом хочемо відкрити другу, ранкову групу. Місяць занять коштує 400 грн».
Всім відомо, що латиноамериканських танців багато. Це і сальса, і бачата, і румба, і самба. Учасниці групи поступово вивчають кожен. Більшість маріупольчанок займається з нуля.
«Є латиноамериканські танці, які показують на змаганнях – там рухи складні. А ми танцюємо «соціальну» латину - це легко і доступно для кожного, - пояснює тренер. - Спочатку вчимо вправи для різних частин тіла, щоб відчути, де у нас який м'яз, як він може працювати, повертатися, розтягуватися. Потім з'єднуємо вправи в танцювальні рухи».
Всього за два уроки учениці вже вивчили невелику композицію з сальси і починають освоювати румбу.
Латиноамериканські танці - дуже запальні. Не дарма їх вважають найбільш пристрасними - не виходячи із залу можна зануритися в гарячу атмосферу Бразилії або Венесуели. Марина впевнена: регулярні заняття допоможуть учасницям набути впевненості в собі «я хочу, щоб вони відчули себе граціозними, впевненими. Хочеться допомогти жінкам бути красивими!»
Внутрішні зміни - ще не всі. Латина формує ходу, впливає на пластику і координацію. А ще - відмінно спалює калорії та підтягує фігуру, прокачує м'язи ніг, сідниць.
«Буває так, що жінка хоче чимось займатися, але Тренажерний зал - це не для неї. Тягати тяжкості нудно і втомлює. А робити вправи під музику та отримувати від цього задоволення – інша справа», - вважає тренер.
Крім того, важкі тренування в залі або аеробіка підходять не всім. Далеко не в будь-якому віці та не при будь-якому здоров'ї можна робити вправи без зупинки. У танцях все інакше. Спочатку руху вчать повільно, потім – танцюють під швидку музику. Внаслідок зміни навантаження ви не встигаєте втомлюватися.
Не секрет, що загальне хобі зближує, тому, записавшись в групу, ви можете не тільки навчитися танцювати, а й знайти друзів. Раз на місяць для учасниць організовуватимуть Latina party, тобто вечірку.
«Включимо дискотечне світло, музику, будемо практикувати танці у своє задоволення, - ділиться Марина. - Можливо, будемо налагоджувати спілкування з фітнес-клубами - у нас в місті є групи, де викладають латину. Можна організовувати загальні дискотеки».
А ось показувати свою майстерність і змагатися з іншими учасниць не змушують. Але, якщо таке бажання з'являється, у любителів є всі шанси заявити про себе.
«Наприклад, в «Хобі групі» є пари, які беруть участь у змаганнях, звітних концертах нашого колективу спортивно-бального танцю. Ми такі бажання вітаємо, але ні до чого не зобов'язуємо - можна просто танцювати собі на втіху», - розповідає Марина Юшина.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден