Епідемічна ситуація у Маріуполі залишається складною.
Усі п'ять лікарень, які залучені для лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією, роблять все можливе, щоб упоратися з наслідками чергової хвилі пандемії. Де тепер можна отримати екстрену допомогу – наприклад, при травмах, загостренні апендициту тощо?
П'ять лікувальних закладів Маріуполя – міські лікарні №1, 4, 9, міський пологовий будинок та ЛШМД – зараз перепрофільовані для прийому пацієнтів з коронавірусом. Щодня до них госпіталізують по 80-90 тяжких пацієнтів, повідомив на брифінгу директор департаменту охорони здоров'я міськради Андрій Ремпель.
Оскільки всі лікарні міського підпорядкування залучені для боротьби з пандемією, надання всієї невідкладної допомоги взяла на себе обласна лікарня інтенсивного лікування, зазначив він.
У міській лікарні №1, як повідомила директор цієї установи Лариса Мамаєва, у колишньому режимі пацієнтів приймають лише два відділення – неврології та гемодіалізу. Причому у неврологічному відділенні долікуються і пацієнти після COVID-19, які мають проблеми зі здоров'ям неврологічного профілю. До цього відділення вони надходять лише після тесту, який підтверджує їхнє повне одужання та безпеку для оточення та інших пацієнтів.
«Зараз у нас 232 пацієнти, які отримують кисень у складі комплексної терапії. Ця хвиля захворюваності принесла багато дуже тяжких пацієнтів, у яких хвороба протікає з небезпечними ускладненнями, - зазначила Лариса Мамаєва. – Тому витрата кисню у нас дуже велика: близько чотирьох тонн на добу. Кріобочка, що розрахована на п'ять тонн рідкого кисню, заправляється двічі на добу, щоб у нас завжди був запас».
Також вона повідомила, що Національна служба здоров'я України уклала договір із міськлікарнею №1 щодо «ковідного» пакету – а це означає, що тепер установі фінансують закупівлю всіх необхідних медикаментів.
Щодо Лікарні швидкої медичної допомоги, то кардіо-судинний центр, як і раніше, приймає хворих.
А акушерсько-гінекологічну допомогу тепер мешканці Маріуполя отримують у МТМО здоров'я дитини та жінки та в Перинатальному центрі, оскільки міський пологовий будинок, що у Лівобережному районі, також тимчасово перепрофільований.
Медики розраховують, що спад показників захворюваності в Маріуполі настане до кінця листопада і лікарні зможуть повернутися до звичного режиму роботи.