У Маріуполі медики прооперували червоного лиса, який все життя перебував в маленькій клітці та терпів тортури.
Практично неходячу хижу тварину з переломами і рахітом було доставлено в одну з ветеринарних клінік міста, передає PR.UA.
До цього лис півроку нікого до себе не підпускав і вчився довіряти людям в Центрі порятунку і реабілітації хижих тварин Маріуполя, заснованому професійним кіпером Олексієм Кісілішиним.
«Більш ніж півроку тому в Києві знайомими волонтерами був врятований червоний лис, якого тримали в ув'язненні в одній з квартир - в клітці розміром менш ніж 1х1 м. Він не міг там навіть рухатися. Лис проходив реабілітацію в одному зі спеціалізованих центрів Борисполя, потім його з іншими хижими тваринами передали вже мені. Коли я забрав його, ми з дружиною навіть підрізали йому кігті, що відросли по спіралі, тобто вони навіть не точилися. З дружиною ми назвали його просто Рудий, і навіть в паспорті він так записаний. Коли ми його привезли, він був агресивний, нікого не підпускав, тому що вважав, що від появи людини йому буде боляче. Але протягом півроку став підходити, брати їжу з рук і поступово вчився довірі. Думали, що рахіт - це єдина причина, по якій тварина не може пересуватися. Але після рентгена з'ясувалося, що над ним фізично знущалися», - поділився з PR.UA Олексій Кісілішин.
Після рентгена у ветеринарній клініці з'ясувалося, що внаслідок неправильного утримання, переломів і деформації зрощених тазостегнових кісток, лис неактивний і не може стояти на задніх лапах. Повернути Рудому здатність пересуватися вже неможливо. Ветеринари прооперували, промили та обробили очі тварині.
«Оскільки Рудий не зможе вижити в природному середовищі, він назавжди залишиться в Центрі реабілітації в належних умовах. Залишається тільки підтримувати його стан, боротися з рахітом за допомогою фізіотерапії та ліків», - додав маріуполець.
Сьогодні крім врятованого лиса у Олексія Кісілішина знаходяться ще одна лисиця, молодий вовк, дві єнотовидні собаки, а незабаром з'являться єноти звичайні. Кіпер зазначає, що часто до нього стали звертатися за порадою і порятунком тварин - зараз він намагається врятувати лисицю, яка вижила на одному з підприємств міста.
«Якщо є можливість допомогти і повернути тварину в її природне місце існування, то я завжди це роблю. Так, минулого року сам вигодував і випустив до лісу чотирьох лисенят. Перед цим вони обов'язково проходять вакцинацію і отримують чіп», - резюмував Олексій Кісілішин.
Раніше повідомлялося, що в Маріуполі нагодують
бездомних котів і подарують їм килимки.