Сьогодні маріупольці захоплені дослідженням історії рідного міста за старими фотографіями та листівками.
У соцмережах публікуються зображення Маріуполя різних років, викладаються цікаві знахідки. Кожна з листівок може розповісти свою історію, навіть невелику.
Однією з таких з PR.UA поділилася літня маріупольчанка Мирослава Корольова і показала свою колекцію фотографій та листівок міста 1950-х років. Вона дбайливо зберігає їх в справжньому паперовому альбомі з тисненими червоними трояндами. Тут не тільки Маріуполь, а й інші улюблені міста.
![]()
У Маріуполі Мирослава Корольова живе з 1944 року. Довгий час прожила в будинку навпроти Міського саду.
«У 50-х роках там стояла ось така арка, це потім її знесли та побудували нову. Цю фотографію зняв мій двоюрідний брат Георгій Котельніков. На момент знімання це був 1953 рік. Коли я була студенткою, тут був танцмайданчик і я ходила сюди на танці», — розповіла Мирослава Корольова.
За її словами, Міський сад не завжди можна було відвідувати вільно і, щоб відпочити в густій тіні старих дерев, потанцювати та прогулятися по алеях, доводилося купувати квитки.
«Звичайно, деякі примудрялися пролазити через паркан, щоб прогулятися по території. Аби цього не було, металеві прути огорожі змащували мазутом і по забрудненому одязі знаходили безбілетників», — таким цікавим спостереженням поділилася Мирослава Корольова.
Фото Міського саду Маріуполя з архіву Мирослави Корольової
У Міському саду в ті роки проходили концерти, функціонував гарний фонтан і діяв літній театр, де навіть виступили артисти з Ленінграда. У розпал літа і включаючи початок осені на літній сцені проходили спектаклі артистів Кишинева, Ростова-на-Дону, Дніпропетровська, Шахти, а також Донецького театру опери та балету, Київського театру музичної комедії та інших творчих колективів країни.
Міський сад пережив чимало цікавих періодів Маріуполя і сьогодні цей найстаріший парк залишається улюбленим для городян.
Стара арка Міського саду Маріуполя
PR.UA продовжить знайомити маріупольців з історією міста за листівками.