Станом на 23 березня в Маріуполі на лікуванні з підтвердженим діагнозом COVID-19 знаходилися 1559 пацієнтів, передає PR.UA.
«З них 1301 проходять лікування амбулаторно, 258 - в умовах стаціонару, - повідомив на щоденному брифінгу директор департаменту охорони здоров'я міськради Андрій Ремпель. - За добу зареєстровано 130 нових випадків, одужали - 114 маріупольців. 15 мобільних бригад Центрів первинної медико-санітарної допомоги здійснили 157 виїздів на будинок до хворих».
За інформацією директора Лікарні швидкої медичної допомоги Сергія Орлеанського, найбільша кількість госпіталізованих - в міській лікарні № 9. З усіх пацієнтів, які перебувають в стаціонарах, 234 - у важкому стані, 24 - у стані середньої тяжкості, всі вони отримують кисень. І киснем, і необхідним запасом медикаментів, засобів індивідуального захисту лікувальні установи забезпечені.
Про погіршення епідситуації в Маріуполі можна судити і по тому, наскільки зросли обсяги споживання кисню. Якщо за перший тиждень березня тільки газоподібного кисню (в балонах) витратили 3 180 кубометрів, то за третій тиждень - вже 6 990 кубометрів.
Якщо звернутися до архіву зведень, то на початку березня кількість пацієнтів, що знаходяться на лікуванні, становило близько 600 чоловік. Всього за три тижні ця кількість подвоїлася: 17 березня ми мали вже 1241 хворого. Тобто, якщо така тенденція буде зберігатися, то на початку квітня не виключено, що на лікарняному виявляться більш трьох тисяч маріупольців. І важкими з них, на жаль, виявляться приблизно 500.
Але навіть при такому песимістичному сценарії маріупольські госпітальні бази готові прийняти і таку кількість пацієнтів - нагадаємо, запас «ковідних» ліжок, підготовлених до третьої хвилі, становить тисячу місць.
Лікарі нагадують: щоб протистояти росту захворюваності і уберегти своє здоров'я, необхідно строго дотримуватися загальновідомих рекомендацій - використовувати засоби захисту, дотримуватися соціальної дистанції, утримуватися від участі в масових заходах, ретельно мити руки. А при перших ознаках нездужання - залишатися вдома і проконсультуватися у лікаря.
Нагадаємо, всього місяць тому «жовтий» рівень був встановлений для всієї території країни, за винятком Івано-Франківщини, де була введена «червона» зона. За цей час захворюваність зросла у всіх областях - «жовті» регіони стали «помаранчевими», «помаранчеві» - «червоними». З початку пандемії перехворіли як мінімум півтора мільйона українців.
За даними Центру громадського здоров'я, 24 березня в Україні зафіксовано 14 174 нових підтверджених випадків COVID-19 - в два рази більше, ніж видужали, їх 7 386. Число госпіталізованих за добу досягло 5 438, а померлих від ускладнень коронавірусної хвороби - 342. Це абсолютний рекорд для України, вже другий поспіль - днем раніше було 333. Найбільша кількість випадків 24 березня зареєстровано в Києві (1300), Одеській (+1177), Хмельницькій (884) та Львівській областях (939).
У ряді «червоних» міст потерпають від браку профільних ліжок і медиків - місцева влада запрошує на роботу лікарів, середній і молодший медперсонал. Так, у Львові щодня госпіталізують 250-300 пацієнтів, критично не вистачає рук в лікарнях. У Харкові, Одесі заповнюваність ліжок з киснем теж досить висока.
На думку експертів Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України, нинішню хвилю епідемії викликала комбінація модифікованих штамів «британського» коронавіруса. Саме цим пояснюється все більш часте виявлення повторних випадків зараження і більш важкий перебіг хвороби.
«Ми увійшли в третю хвилю світової пандемії коронавіруса. По всій території країни зараз поширений «британський» штам вірусу, більш агресивний, - коментував міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу. - Він в три рази більше заразний - це означає, що кількість хворих різко зростає. У штаму дуже короткий інкубаційний період - 1-3 дні. Хвороба розвивається швидко. Для цього штаму характерна важка клінічна картина. Вірус починає вражати молодшу вікову групу. Безсимптомного перебігу хвороби практично не фіксується. Крім органів дихання, вірус вражає слизові, нирки, печінку і навіть центральну нервову систему».
Крім цього, на тлі поширення коронавірусу в декількох областях спостерігається ще й істотне перевищення епідпорогу щодо ГРВІ та грипу - в Закарпатській, Житомирській, Тернопільській та Івано-Франківській. У Донецькій області епідпоріг перевищено, але відповідає середньому рівню.
Донецька область - в «помаранчевій» зоні, але й у нас відразу за кількома показниками статистики можна зробити висновок, що епідемічна ситуація погіршується. Соціальна дистанція, масковий режим, дезінфекція рук - всі ці заходи, які так нам набридли за минулий рік, повинні як і раніше залишатися правилами поведінки, де б ми не були.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)