Маріупольці хочуть, щоб Маріїнська жіноча гімназія стала пам'ятником архітектури.
Городяни ініціюють збір коштів на розробку необхідної документації одеськими архітектора. Статус стане подарунком від городян до 145-річчя Маріїнки, передає PR.UA.
Ініціаторами збору коштів стали директор ГО «Архі-Місто» Андрій Марусов і автор проєкту «Життя дверей має значення» Ярослав Федоровський.
Ініціатива з'явилася, після того як київські розробники історико-архітектурного опорного плану Маріуполя з незрозумілих причин не включили будівлю колишньої Маріїнської жіночої гімназії (нині колегіум-школа №1) в список потенційних пам'яток архітектури. Тим часом, цей статус дозволить зберегти історичну будівлю від руйнувань і змін без узгодження з міською владою, а також зробити її значущим об'єктом для жителів і туристів.
«У цьому році Перша гімназія відзначає своє 145-річчя. Вона є найстарішою постійно діючою середньою школою Маріуполя. Її будівля, споруджена в 1894 році і є чудовим архітектурним пам'ятником міста.Фінальний документ — облікову документацію на будівлю-пам'ятку — може розробляти тільки організація з відповідним досвідом і фахівцями. Вартість її послуг залежить від складності об'єкта. Наприклад, облікова документація на будинок Нільсена обійшлася міському бюджету в 29 тис. грн. Ми знайшли досвідчених одеських архітекторів, які погодилися розробити необхідну документацію для Маріїнки всього за 16 700 грн., включаючи проїзд фахівців. Більш того, ми вже заручилися попередньою підтримкою благодійників на суму в 15 000 грн», — повідомляють у ГО «Архі-Місто».
Учасниками подарунка до 145-річчя найстарішої школи Маріуполя стали ОО "Національна вимога" (6500 грн, голова організації маріупольчанка Аліна Юнге) і ККП Маріуполя "m.EHUB" (5 000 грн, директор підприємства Марія Зльота). Також особисті 3,5 тис. грн вніс маріуполець Ярослав Федоровський.
За словами громадських діячів, громадяни можуть самостійно ініціювати надання статусу пам'ятки архітектури якомусь будинку, що прописано в законі "Про охорону культурної спадщини" (ст.14) і Порядку обліку об'єктів культурної спадщини, затвердженому Мінкультури. При цьому заявка подається громадською організацією, що охороняє культурну спадщину, а авторами історичного і архітектурного обґрунтування можуть бути тільки фахівці з науковими ступенями.
«Ми надзвичайно вдячні нашим благодійникам за допомогу. Залишилося зібрати 1 700 грн. Ми звертаємося до всіх небайдужих маріупольців — станьте спів-авторами подарунка Маріїнці! Будь-який внесок - цінний. Всі кошти будуть збиратися на рахунку громадської організації "Архі-Місто"», — запрошують до збору маріупольців коштів громадські працівники.
Кошти на подарунок до 145-річчя Маріїнської жіночої гімназії можна перераховувати на реквізити:
Отримувач: ГО "Архі-Місто", код ЄДРПОУ 41902283
р/р UA453351060000026003300127486
в Донецьке обласне управління АТ "Ощадбанк"
МФО банку 335106
Призначення платежу: "благодійний внесок на збереження Першої гімназії" (обов'язково вкажіть призначення платежу!).
Раніше повідомлялося, що Маріуполю переданий список учениць Маріїнської жіночої гімназії.