Як повідомляє «Архі-місто», Маріїнська жіноча гімназія Маріуполя, нині гімназія № 1, копію архівного списку отримала від Ярослава Федоровського, уродженця Маріуполя.
Як зазначила керівник музею школи Ганна Дежець, список вже доступний в музеї та інтернеті для всіх, хто цікавиться історією гімназії та своїх сімей.
«Я був приємно здивований, що моя далека родичка у 1916-1917 роках навчалася в Маріїнській жіночій гімназії, але не встигла її закінчити через більшовицьку революцію. Тоді-то я і поставив собі за мету - відшукати дані в архівах про всіх випускниць гімназії. У списку - 1137 імен маріупольчанок», - зазначив Ярослав Федоровський.
Керівник шкільного музею зазначила, що цей подарунок - дуже символічний, цього року школа відзначатиме своє 145-річчя. Як і Олександрівська чоловіча гімназія, вона була відкрита в 1875-1876 роках Феоктистом Хартахаєм, легендарним просвітником і істориком приазовських греків.
Випускниці Маріїнки стали вчительською елітою як Маріуполя, так і всього Приазов'я, а їхні онуки і правнуки, як і раніше, живуть серед нас.
Директор ГО «Архі-місто» Андрій Марусов каже: «145-та річниця школи робить надзвичайно актуальним питання про надання будівлі Маріїнки статусу пам'ятки архітектури та історії. Будівля Олександрівської чоловічої гімназії отримала його ще при Радянському Союзі».
Він зазначив, що з невідомих причин у 2019 році київські розробники історико-архітектурного опорного плану Маріуполя не включили Маріїнку навіть до переліку потенційних пам'яток.
Світлина Аліни Комарової
Світлина Аліни Комарової
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)