Маріупольці перед церковними святами мають намір облаштувати поховання знаменитого автора мозаїк Віктора Арнаутова.
Прах знаменитого монументаліста похований на Старому міському кладовищі, передає PR.UA.
Також в маріупольському Некрополі від центрального входу і до усипальниці Найдьонових і могили Арнаутова висадять дубову алею.
«Мурали і мозаїки знаменитого Віктора Арнаутова прикрашають вулиці Сан-Франциско, Мехіко Сіті і... Маріуполя! Під кінець життя він повернувся з США в рідне місто. Його прах був похований на могилі його матері Аделаїди в маріупольському Некрополі (на Старому міському кладовищі). Минулого року комунальники повністю вирубали зарості навколо її надгробка, і виявилося, що вся територія всіяна шприцами, пляшками, склом, ганчірками... Це ганьба для маріупольців!» – зазначають організатори заходу ГО «Архі-Місто».
Прийняти участь в прибиранні поховання іменитого співвітчизника можуть всі бажаючі. Маріупольців запрошують взяти участь у цьому напередодні поминальних днів.
«Нарешті, залишився останній ривок, щоб повністю очистити від сміття і заростей простір на ділянці від найдавнішої відомої могили Гавриїла Сахаджі (1834 р.) до надгробка Миколи Фененка, історика та активіста підпілля ОУН часів нацистської окупації Маріуполя. Крім того, вже близько десятка старовинних пам'яток чекають нашого дослідження...» – пояснюють краєзнавці.
Організатори забезпечують добровольців садовим інвентарем, рукавичками, мішками для будівельного сміття та іншими інструментами. Бажаючим взяти участь рекомендують взяти з собою робочий одяг, воду, термоси з чаєм або кавою, а також фотоапарати і смартфони.
Благоустрій могили монументаліста Віктора Арнаутова призначено на прийдешні вихідні – 24 і 25 квітня. Початок о 12:00, збір біля білого Пам'ятного хреста в центрі Старого міського кладовища.
Заявка на участь приймається в Facebook: для цього необхідно кликнути по кнопці «Піду» в анонсі заходу.
Довідка: художник Віктор Арнаутов був сином священника Михайла Арнаутова, викладача Маріупольської Маріїнської жіночої гімназії та Аделаїди Кравцової. Свою юність майбутній монументаліст провів у приморському місті. Перші уроки живопису брав у місцевого художника. Освіту здобув в Олександрівській чоловічій гімназії та Єлисаветградському кавалерійському юнкерському училищі. Після Першої світової війни жив у Китаї і заробляв іконописом і розписом шкатулок. Одночасно навчався в студії «Лотос» у колишніх викладачів Єкатеринбурзького художнього училища.
З 1925 року навчається в Каліфорнійській художній школі (California School of Fine Arts). У числі його викладачів П'єзоні, Стакпол, Рандолф. Після від'їзду до Мексики з 1929 по 1931 роки продовжив освіту у всесвітньо відомого художника Дієго Рівери.
Відомі його наступні масштабні роботи:
- Фреска в Медичній клініці Пало-Алто. 1932 рік.
- Фреска «Міське життя» у Вежі Койт. Сан-Франциско.
- Фреска «Діяльність армії в мирний час». Каплиця на військовій базі Президіо. Сан-Франциско. 1935 рік.
- Фрески, що зображують життя Джорджа Вашингтона, площею близько 1 600 квадратних футів. Школа Джорджа Вашингтона. Сан-Франциско. 1936 рік.
- Фрески в п'яти поштових відділеннях (Pacific Grove Post Office, South San Francisco Post Office та ін.)
- Мозаїка на стіні школи № 54. Маріуполь.
- Мозаїчне панно «Від скіфів до космосу». Аеропорт Маріуполя.
- Мозаїчне панно на Будинку Зв'язку в Маріуполі.
Раніше повідомлялося, що в маріупольському Некрополі з'явиться
Платанова алея.