Маріупольці не хочуть, щоб у вежі з годинником з'явився новий музей, присвячений пам'яті видатних монументалістів.
Така ідея припала не до смаку мешканцям будинку по пр. Миру 75-б, чиє горище відводилось для таких цілей.
Про це PR.UA повідомила директор департаменту культурно-громадського розвитку міської ради Діана Трима. За її словами, це не єдиний фактор, який робить неможливим створення нового міського музею в цьому будинку.
«Ми займалися цим питанням і розглянули пропозицію краєзнавців. Але жителі виступили категорично проти, будинок входить в ОСББ, і ми повинні враховувати думку мешканців, і не можемо відкрити комунальний музей. Зробити окремий вхід, не через під'їзд до башти, неможливо. Через це вирішення питання затягується», — повідомила Діана Трима.
Вона додала, що департамент запропонував ініціатору створення музею монументалізму краєзнавцю Олександру Чернову і його колегам розглянути варіант збереження цінної експозиції в фонді краєзнавчого музею.
«Так, питання створення музею призупинилося, мешканці проти. Ми написали офіційного листа, що готові розглянути інші місця. Поки відповіді на нього не отримали», — прокоментував PR.UA своєю чергою Олександр Чернов.
Він зазначив, що створювати приватний музей з наявною колекцією спадщини видатних монументалістів Маріуполя не планує.
Нагадаємо, що приміщення 8х8 м вежі з годинником, вид з якого відкривається на центральні проспекти міста, довгі роки використовувалося як майстерня для художників. Тут творили Віктор Арнаутов, Лель Кузьмінков та Григорій Пришедько. Останнім, хто працював у цій кімнаті, був художник зі світовим ім'ям Валентин Константинов. Після його смерті, у 2012 році, горище ніяк не використовувалося, а нинішні майстри живопису не захотіли орендувати його для творчих цілей.
У квітні 2021 року, коли почалася реконструкція будинку по Миру 75-б, творці альбому «Усі відтінки маріупольських мозаїк» Олександр Чернов та Іван Станіславський звернулися до міської ради з пропозицією створити тут Меморіальний музей монументалізму, аналогів якому в Україні немає. Експозицією музею можуть стати наявні в колекції Олександра Чернова живопис, графіка, ескізи та начерки монументальних робіт, фотографії та особисті речі Константинова і Кузьмінкова.