Щоразу, коли ми вирушаємо до нового міста, ми вивчаємо десятки сайтів. Які місця відвідати, де поїсти, як працює транспорт?
Ось би всю цю інформацію поєднати на одному ресурсі! Та ще щоб вона постійно оновлювалася з розкладом екскурсій, подій, виставок. Так подумала Юлія Трокачевська та запропонувала свою ідею на конкурс мінігрантів із розвитку туризму. Як передає pr.ua, маріупольчанка планує створити додаток, який стане справжнім компасом для туристів. Проєкт Mariupol Travel став одним із переможців конкурсу – його реалізують у наступному році.
Подивитися на місто по-новому
Юлія – студентка, вона навчається на третьому курсі спеціальності "Історія та археологія" у Маріупольському державному університеті. Минуле цікавило її з дитинства, тож у дорослому віці вона не сумнівалася, яку професію обрати. Також дівчина дуже любить мандрувати. Тяга до досліджень та інтерес до туризму об'єдналися у проєкті Mariupol Travel.
"Коли я приїжджаю до нового міста, завжди доводиться дивитися список визначних пам'яток на різних сайтах. Я подумала, що цей процес можна спростити та створити зручний додаток для маріупольців та гостей міста, – говорить Юлія. – Тим більше, що зараз наше місто розвивається, стає туристичним, за допомогою додатку на нього можна буде подивитися по-новому".
Він буде загальнодоступним для всіх - завантажити додаток можна буде в Play Market. У ньому користувачі побачать кілька розділів: визначні пам'ятки, екскурсії, заходи.
"Список цікавих місць вже готовий - це і наша водонапірна вежа, і будинок Гампера, і всіма забутий будинок Регіра, Маріїнська гімназія, коледж ПДТУ (колишня Олександрівська гімназія), будинки зі шпилями та ще багато пам'яток, про які не всі знають", - розповідає Юлія.
Туристи зможуть не лише побачити назву місця та його фотографії, а й прочитати історію пам'ятки, дізнатися, як дістатися до неї. У програмі можна буде задати маршрут до вибраної точки та побачити її на карті. Також гостям міста запропонують заклади, де можна перекусити чи випити каву.
"Хотілося б, щоби це також були місця з історією. Наприклад, будинок Юр'єва, у якому зараз знаходиться кафе "IZBA-читальня", - говорить автор проєкту.
У розділах "Екскурсії" та "Заходи" можна буде дізнатися актуальну інформацію про всі події, що відбуваються у місті: концерти, виставки, зустрічі. Вона постійно оновлюватиметься.
Оцінки та відгуки
Крім того, у додатку кожен користувач зможе створити свій профіль та відзначати місця, які він відвідав. Їм він зможе поставити оцінку. Інші туристи зможуть подивитися їх та вирішити для себе, куди йти насамперед. Також додаток буде корисним для тих, хто розвиває туристичну сферу – маріупольці зможуть оцінити, які місця в місті мають найбільший попит, дізнатися, з яких міст до нас приїжджають туристи.
Наразі Юлія тільки починає займатися розробкою. Для цього вона залучатиме IT-фахівців. Дизайн програми виконають у стилі XIX століття.
"Він буде класичним, вінтажним, пов'язаним з історією міста, – говорить студентка. – У XIX столітті наше місто активно розвивалося, я прикріплюватиму архівні фотографії міста. Це допоможе мешканцям та туристам зрозуміти, що Маріуполь прекрасний не лише зараз, а й був таким у минулому".
Завершити роботу над проєктом Юлія планує влітку наступного року. Вона збирається провести презентацію для всіх охочих, а також роздрукувати бюлетені, з яких мешканці зможуть дізнатися про додаток.
"Сподіваюся, що він стане корисним для маріупольців та туристів. Я рада, що взяла участь у такому конкурсі та можу реалізувати свої ідеї, зробити свій внесок у розвиток міста", - говорить Юлія Трокачевська.