На Лівобережжі Маріуполя відбулася акція до Всесвітнього дня прибирання.
Зібрані відходи піддали кількісному та якісному бренд-аудиту, передає PR.UA.
Як повідомляють організатори, наводити чистоту на локації акції прийшли близько сотні людей. Протягом кількох годин було зібрано 480 кілограмів сміття. Близько 50 кілограмів матеріалів відправили на вторинне перероблення.
«Усі люди, які цікавилися нашою акцією, прийшли на прибирання, за що ми їм дуже вдячні. Також ініціативу підтримали школи, університети міста - вони наводили лад на зелених зонах біля своїх будівель. Взагалі у Маріуполі люди вийшли на близько 100 локацій», - розповіла голова «Зеленої ради» виконкому Маріупольської міськради Валентина Абалмасова, яка виступила координаторкою акції World Cleanup Day (Всесвітній день прибирання) на Донеччині.
Щодо зібраних на локації акції відходів, то по них був проведений бренд-аудит. Активісти проаналізували склад знайдених матеріалів та визначили, які з них можна відправити на перероблення, а які – ні. Така робота проводиться з метою напрацювання рекомендацій для виробників щодо екологізації пакування ще на етапі розробки продукту та зменшення кількості відходів.
Голова ІГ «Маріуполь сортує» Наталія Гаєцька розповіла, що розроблені рекомендації у першу чергу будуть стосуватися маріупольських та регіональних виробників, проте кейс местиме й інформацію для виробників зі світовим ім’ям. Потім дані будуть передані до європейської організації Break Free From Plastic.
Також вона наголосила, що наразі спостерігається збільшення кількості сміття, упакувань, що не придатні до перероблення, а відповідальність за це ніхто не несе. Проте ситуація може докорінно змінитися, якщо в Україні буде прийнято закон щодо розширеної відповідальності виробників.
«Подібний закон давно працює в Європі, тож очікуємо на його прийняття в нашій країні. Це зобов'яже виробників закладати фінансування на утилізацію чи перероблення упакувань свого продукту ще на етапі його створення», - додає Наталія Гаєцька.
Нагадаємо, нещодавно в Маріуполі з’ясували, яке сміття потрапило до металевих рибок-контейнерів на міських пляжах.
Світлини: сторінка «Маріуполь сортує» у соцмережі Фейсбук