У Маріуполі провели аудит вмісту п’яти рибок РеФіш, що встановлені на Піщаному, Центральному та Лівобережному пляжах міста, передає PR.UA.
Риби для збору пластику з’явилися на маріупольських пляжах влітку цього року. Ініціатором проєкту, реалізованого в рамках «Громадського бюджету», стала Ініціативна група «Маріуполь сортує» (MariupolZeroWaste), зокрема, Громадська організація «Еко гурт».
Метою аудиту була перевірка стану металевих конструкцій рибок та аналіз сировини, яку протягом кількох тижнів назбирали риби. За словами голови ІГ «Маріуполь сортує» Наталії Гаєцької, маріупольці обережно поводилися з рибами та майже на 100% дотримувалися інструкції з їхнього «годування».
«Приблизно 99% вмісту рибок – пляшки, практично немає сміття. Якщо щось і потрапляє туди з «кримінального», то скоріш за все, люди кинули через незнання. Злісні нехтування правилами трапляються дуже рідко», - додає вона.
На думку голови «Зеленої ради» виконкому Маріупольської міськради Валентини Абалмасової, проєкт повністю оправдав очікування: люди активно «годують» рибок, закидаючи в них сировину, яку можна переробити в Маріуполі. Випадків вандалізму не спостерігається. Проте проаналізувати ефективність проєкту наразі складно.
«Більша частина рибок була встановлена вже наприкінці пляжного сезону, коли кількість людей на узбережжі вже значно зменшилася, - зазначає Валентина Абалмасова. – Тому робити перші висновки ми вже будемо наступного року, коли проаналізуємо, чим і скільки «годували» рибок з травня по вересень 2022 року».
Наразі, як і в літній сезон, до рибок двічі на тиждень навідується компанія-підрядник, яка вивозить назбираний пластик. За такої частоти конструкції не встигають наповнитися повністю. У холодну пору вивіз сировини буде рідшим, адже морське узбережжя тимчасово втратить привабливість для городян.
«Метою проєкту є те, щоб уся зібрана сировина обов’язково потрапляла на переробку. Підрядник забирає її, перевозить на базу-заготівельник, а звідти матеріал вже потрапляє на переробку», - наголошує Наталія Гаєцька.
Нагадаємо, що першу рибку для збору пластику встановили в липні на Піщаному пляжі.
Світлини – «Маріуполь сортує»