Майбутнє, яке чекає на волейбольний комплекс «Купол», обговорює все місто.
Як уже писав PR.UA, в унікальній споруді збираються створити музей науки. Справа в тому, що комплекс перебуває на балансі Маріупольського державного університету та належить кафедрі здоров'я людини. Утримувати його надто дорого – на це необхідні мільйони гривень. Натомість, університет виграв грант Фонду регіонального розвитку України. Отримані 19 млн фінансування витратять на переобладнання «Куполу» на сучасний музей науки.
Волейбольну спільноту звістка сколихнула. Маріуполець Андрій Костюк навіть подав петицію до міської влади. У ній він закликав зберегти комплекс для спортсменів та створити нову волейбольну команду «Маріуполь».
«Ми не маємо морального права втратити спортивний волейбольний комплекс, який приніс нашому місту волейбольну славу в Україні та Європі. В подальшому він може стати початком нової волейбольної сторінки Маріуполя, адже у жодному місті нашої області немає подібного сучасного спортивного волейбольного комплексу», - пише автор петиції.
Звернення підписало 267 маріупольців. Нещодавно міська влада опублікувала на нього відповідь. У ній сказано: створення нової волейбольної команди несе за собою постійне вливання коштів. За рахунок одного лише міського бюджету утримувати її буде важко.
«Якщо волейбольна спільнота, або федерація волейболу Маріуполя має у своєму оточені небайдужі бізнес-структури, які змогли би спільно з Маріупольською міською радою розвивати волейбол на професійному рівні, міська рада може розглянути дану ініціативу», - говориться у відповіді на петицію.
Стосовно долі «Купола», міська влада зазначає: колись волейбольна команда «Маркохим», що грала на базі комплексу, дійсно мала переможні традиції. Спортивний комплекс був створений як вузьконаправлена споруда для проведень всеукраїнських та міжнародних змагань з волейболу. Однак, після того як приватний бізнес вирішив припинити фінансування команди, вона була ліквідована.
«Варто відзначити, що в цілому по країні розвиток професійного волейболу знаходиться в занепаді. Так, разом з Маріупольським клубом втратили професійний статус колективи з таких міст: Чернівці, Черкаси, Красноперекопськ, Київ, Макіївка, Одеса та інші», - відповідають автору петиції.
Проте набирає обертів зацікавленість мешканців аматорським волейболом – на сьогоднішній день близько 1000 осіб займаються ним на регулярній основі у спортивних школах, учбових закладах, а також у спортивних клубах «М. Спорт». Цьому сприяє і міська рада – в Маріуполі проводиться відкрита волейбольна ліга у двох дивізіонах, а також спортивно-масові заходи серед ветеранів та жінок.
«Також Маріупольською міською радою здійснюються роботи з реконструкції та оновлення спортивних залів, встановлення сучасних спортивних майданчиків при закладах загальної середньої освіти», - пишуть у документі.
Та головне – остаточну долю волейбольного комплексу вирішує не міська влада, а Маріупольський державний університет.