У Маріуполі вистачає бродячих тварин і трапляється, що вони поводяться агресивно, особливо збиваючись у зграї.
Що робити маріупольцям у таких випадках, з’ясовував журналіст pr.ua.
Так, до редакції pr.ua надійшов електронний лист від жителя Маріуполя, в якому він пише:
"Покусали собаки та порвали черевики й одяг. Міст бульвар Шевченка (Шмідта), у бік проїзду до бази, за пам'ятником загиблим прикордонникам. Якщо я не за адресою, підкажіть або надішліть листа кому потрібно, а то добра не буде..."
І це не поодинокий у Маріуполі випадок агресивної поведінки собак. Наприклад, днями журналістка pr.ua робила щоденну ранкову пробіжку вулицями Маріуполя. Вирішила разом з фізичним навантаженням помилуватися морськими видами - побігла Приморським бульваром. Даремно.
На журналістку, яка бігла, відреагувала зграя собак, що з гавкотом бігла назустріч. Дівчина злякалася і зупинилася, щоб пропустити чотирилапих, і вони пробігли повз. Але один із собак таки цапнув її за ногу. На щастя, не прокусив міцні спортивні штани. Настрій був зіпсований.
Днями pr.ua розповідав, що в Маріуполі цього року понад двісті городян були змушені пройти курс щеплень від сказу через укуси тварин.
Наводити приклади можна й надалі. Безперечно, що ми самі винні в тому, що розмножуються бродячі собаки – хтось викидає набридлих тварин на вулицю, хтось шкодує гроші на стерилізацію свого чотирилапого та також викидає цуценят на вулицю. І так далі. Але що робити тим, на кого вони нападають?
У Патрульній поліції Донецької області пояснили, що вони можуть вжити заходів, якщо собака має господаря. Заходи саме до господаря за недотримання норм щодо догляду та утримання за твариною. В іншому випадку треба звертатися до "Щасливих тварин".
Директор комунального підприємства "Щасливі тварини" Олена Швидка розповіла:
"Коли людину покусав бродячий собака, їй необхідно звернутися до лікувального закладу. А медпрацівники вже зв'язуються з нами та надають телефон потерпілого. Ми цього собаку знаходимо, дивимося номер кліпси, за яким дивимося інформацію про щеплення від сказу. Про це дізнаються від нас у лікувальній установі, і людині не потрібно проходити курс щеплень від цього захворювання".
Якщо ж собаку не кліпсовано, то його забирають до комунальної установи на карантин. І спостерігають за ним два тижні. За словами директора, після карантину, щеплення та стерилізації для собаки шукають "добрі руки". Але коли не знаходиться охочих забрати тварину, то його випускають туди, звідки взяли.
Читайте на тему. Маріуполець викинув у пакеті з курячими кістками цуценят. Їх рятували волонтери. А також про те, як маріупольчанка дала притулок понад сорока тваринам.
На жаль, зі ста відловлених собак лише тридцяти вдається знайти нових господарів.
Також при повідомленнях про агресивних тварин співробітники "Щасливих тварин" виїжджають на місце та проводять своє мінірозслідування.
Коли жителі вважають, що собака агресивний через те, що він їх обгавкав, то таким він не вважається.
"Якщо ж ситуація виявляється конфліктною, то ми собаку заберемо і будемо тримати його, шукати для нього "добрі руки". І знову ж таки – не знайдеться добровольців дати притулок тварині, то нам знову доведеться її відпустити", - додала Олена Швидка.
Як зауважила директор комунального підприємства, за новим Законом "Про захист тварин від жорстокого поводження" від 08 листопада 2021 року, інших заходів до агресивних собак вживати не можна.
По ньому забороняється евтаназія (присипляння собак), як спосіб регулювання чисельності, посилюється відповідальність до кримінальної посадових осіб.