ТОП-клуби Європи відкололися від Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА) заради створення футбольної Суперліги. Матчі планувалося проводити паралельно з єврокубками, а учасникам обіцяли прибуток в 10 мільярдів євро.
У футбольному світі вибухнув спортивний скандал, який вирував два дні, але, схоже, він завершується, передає PR.UA, посилаючись на ЗМІ.
Про створення Суперліги Європи було оголошено в ніч з 18 на 19 квітня. Проект викликав шквал критики з боку вболівальників, футбольних клубів, футбольної асоціації в країнах Європи.
У ній повинні були брати участь 20 клубів. За планами, 15 клубів-засновників стануть недоторканними, а ще п'ять клубів будуть кваліфікуватися щорічно за підсумками виступу в попередньому сезоні. У число засновників кілька днів тому увійшли «Мілан», «Арсенал», «Атлетіко», «Челсі», «Барселона», «Інтер», «Ювентус», «Ліверпуль», «Манчестер Сіті», «Манчестер Юнайтед», «Реал» і « Тоттенхем». Відразу шість представляють Англію, по три - Іспанію та Італію.
Команди поділили на дві групи по 10 команд і на груповому етапі вони б проводили матчі один проти одного вдома і на виїзді. Далі три кращі команди в кожній групі автоматично проходять в чвертьфінал, а команди, які посіли четверте і п'яте місця, борються в плей-офф за решту місць в 1/4 фіналу. Путівки до фіналу повинні розігруватися за підсумками одного матчу на нейтральному полі.
Поєдинки Суперліги проводяться серед тижня, що не завадить командам змагатися у внутрішніх чемпіонатах. Проте, такий календар виключає участь цих клубів в єврокубках. Хоча УЄФА був проти такого суміщення.
Засновники ліги обіцяли, що турнір забезпечить значно більший економічний ріст і підтримку європейського футболу завдяки зобов'язанню не обмежувати виплати солідарності, які будуть рости разом з доходами ліги. При цьому, стверджувалося, що ці виплати солідарності будуть значно вище, ніж зараз в єврокубках і перевищать 10 мільярдів євро.
Колишній віце-президент Української футбольної Прем'єр-ліги Маркіян Ключковський вважає, що створення футбольної Суперліги не обіцяло нічого доброго українським клубам.
«Весь український футбол руками і ногами повинен бути за УЄФА і проти Суперліги. Так, «Динамо» і «Шахтар» матимуть примарні шанси на кваліфікацію в одне з 5 гостьових місць в Суперлізі, але це буде дуже складно. Зате більш реалістичною є втрата призових від єврокубків через зниження вартості телевізійних і спонсорських контрактів УЄФА. Доходи в 40 млн. Євро за один сезон від УЄФА стануть далеким минулим», - сказав Маркіян Ключковський.
Раніше повідомлялося про те, що гравців з Суперліги не допустять до «Євро-2020». Про це говорив президент УЄФА Александер Чеферін. Також дискваліфікація буде поширюватися на всі міжнародні матчі, в тому числі відбір на ЧС-2022 і Лігу націй.
А сьогодні з'явилася інформація про те, що англійські клуби, що раніше стали засновниками європейської Суперліги, вирішили покинути проект. Це «Арсенал», «Манчестер Юнайтед», «Манчестер Сіті», «Ліверпуль», «Челсі» і «Тоттенхем».
Таким чином, свою участь в турнірі відразу підтвердили 12 команд, але тепер список скоротився до чотирьох: «Реала», «Інтера», «Мілана» і «Ювентуса».
Президент УЄФА Александер Чеферін прокоментував рішення англійських клубів вийти з Суперліги: «Вони повернулися, їм є що запропонувати не тільки нашим турнірам, але і всьому європейському футболу. Головне, що ми рухаємося далі, ми знову єдині і йдемо вперед разом».
Суперліга під тиском фанатів, УЄФА і ФІФА офіційно оголосила про припинення турніру. А по суті, це її кінець.
Світлина з відкритих джерел