Про це повідомляє журналіст PR.UA, з посиланням на прес-службу міськради.
До мобільних бригад «Поліна» входять представники кількох підрозділів: слідчі підрозділи, дільничні офіцери, інспектори ювенальної превенції та група соціально-психологічної допомоги.
«Якщо виклик зафіксований, як домашнє насильство, про нього повідомляють групі «Поліна» і група виїжджає на місце події. Завдання поліцейських - мінімізувати конфлікт і оформити документацію. Підрозділ складає протокол про адміністративне правопорушення, направляє на судмедекспертизу, відкриває кримінальні провадження. Сторона-агресор направляється на корекційну програму», - розповідає старший інспектор сектору протидії домашньому насильству відділу превенції районного управління поліції ГУНП України в Донецькій області Олег Цикилек.
Крім того, в Маріуполі працює шелтер для людей, постраждалих від домашнього насильства. Він відкрився наприкінці 2017 року. У приміщенні є 3 кімнати, де одночасно можуть проживати 10 осіб.
Жінки та діти, які постраждали від насильства, можуть перебувати в кризовому центрі безкоштовно від 3 до 6 місяців. За цей час вони отримують психологічну та юридичну допомогу.
«За підтримки фахівців жінки навчаються фінансової незалежності, знаходять роботу і місце подальшого проживання. Послуги шелтера безкоштовні. На сьогодні фінанування повністю ведеться з міського бюджету. Такі послуги надаються в рамках міської програми "Маріуполь з турботою про Вас"», - розповіла керівник міського центру соціальних послуг для сім'ї, дітей та молоді Любов Гальченко.
У поліції зазначають, що в будь-який час можна звернутися на цілодобову лінію «102». Якщо кривдник знаходиться поруч з жертвою, можна зв'язатися з соціальною підтримкою через онлайн-засоби зв'язку. Наприклад, чатбот #ДійПротиНасильства в Телеграм (@police_helpbot).
Також можна звертатися за номерами телефону: 15-47 – гаряча лінія протидії домашньому насильству, (0629) 470-476 – відділ у справах сім'ї, (096) 459-00-08 - мобільна бригада соціально-психологічної допомоги; (0629) 33-11-11 - служба у справах дітей.
Нагадаємо, за останній рік маріупольські правоохоронці зареєстрували 5 тис. викликів щодо домашнього насильства. 1500 тис. з них - підтвердилися. Зареєстровано понад сто кримінальних проваджень, 42- направлено до суду.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)