На базі міської лікарні № 4 завершується процес створення регіонального дитячого інфекційного центру. Крім капітального ремонту в корпусі переоснащені відділення № 1 і 2 - і баклабораторії. Остання отримала новітнє обладнання, аналогів якому немає в Донецькій області.
Як розповів PR.UA директор міськлікарні № 4 Володимир Жигіль, найціннішим надбанням бактеріологічної лабораторії став «розумний» аналізатор проб, який здатний визначати будь-які відомі мікроорганізми.
«Вартість апарату - понад 2 млн грн. Крім того, що він видає результат швидко і з граничною точністю, він показує також чутливість досліджуваних мікроорганізмів до антибіотиків. Лікар відразу ж призначає ефективне лікування. Всі процеси автоматизовані, що виключає ризики для лаборантів під час роботи з біологічними матеріалами», - зазначив Володимир Жигіль.
Встановлено в лабораторії й інше нове обладнання, в тому числі два автоклава для знезараження біоматеріалів, стерилізації медичних або лабораторних інструментів, ємностей. Обладнана термостатна кімната, яка може стати у нагоді під час спалаху будь-якої інфекції, оскільки дасть можливість працювати одночасно з багатьма пробами. На новому обладнанні медики вже скоро почнуть працювати. Там досліджуються проби на респіраторні та кишкові інфекції. Нагадаємо, на базі міської лікарні № 4 діє ще і вірусологічна лабораторія, де проводять ПЛР-проби на COVID-19.
Що стосується самих відділень, то корпус, в якому вони розташовані, отримав нову покрівлю з утепленням, посилення фасаду і фундаменту, заміну мереж всіх внутрішніх комунікацій, а також установку систем кондиціонування, вентиляції та пожежогасіння. У внутрішніх приміщеннях стіни облицьовані дорогим, але дуже міцними та практичними панелями з сучасного негорючого матеріалу з суміші скловолокна. В палатах світло, тепло, свіжо - завдяки вентиляції. Мамам не доведеться залишати малюка, щоб викликати медсестру: досить натиснути кнопку виклику, і на посту відразу ж відреагують. Обладнані з виходом на вулицю дві боксові палати, пацієнти яких не будуть перетинатися з іншими. Облаштована спеціалізована плата для дітей з особливими потребами.
Загальна вартість створення регіонального центру - близько 28,5 млн грн. З них, 10 млн грн виділила Група Метінвест, обласна субвенція склала 14,5 млн грн, з міського бюджету направлено 4 млн грн.