У Маріупольському районі землі національного природного парку "Меотида" розширюються на 580 гектарів відповідно до указу Президента України Володимира Зеленського.
Як розповіла pr.ua директор національного парку Надія Долгова, указ набув чинності 3 січня. І на цих землях, розташованих на території між селом Білосарайська Коса та селищем Ялта, планується створити сафарі-парк.
"На степовій території місцями виросли дерева, - розповіла вона. - Але після того, як ми завеземо сюди парнокопитних тварин, заростання площі зупиниться".
Сафарі-парк планується створювати за подобою заповідника "Асканія-Нова". Сюди завезуть сайгаків, коней Пржевальського, козуль. Можливо, інших тварин - яких, визначить науковий відділ "Меотиди".
Території обгородять у кілька рядів парканом і навіть прокопають рів, щоб не дати можливості браконьєрам із рушницями заїжджати сюди на своїх авто. А ось фотополювання для всіх охочих буде відкрито. Парк надасть свій автотранспорт для екскурсії навколо парку між огорожами.
Рік тому pr.ua розповідав, що рішення щодо розширення парку ухвалив Кабінет міністрів України завдяки землям держвласності.
"Після цього ми чекали на указ Президента України. Тепер почали оформляти всі документи", - додала Надія Долгова.
За її словами, самому національному парку не під силу створити сафарі-парк. Тому вони звертаються за допомогою до інвесторів, місцевої та обласної влади. Також сподіваються на співпрацю із Маріупольською міською радою.
Зусиллями співробітників національного природного парку коштом інвесторів – на закордонні гранти вже створено дві екологічні пішохідні стежки, вздовж яких можна помилуватися незайманою природою та напитися води з мінерального джерела.
Площа "Меотиди" – трохи більше ніж 20 тисяч гектарів, з яких понад 14 тисяч – акваторія Азовського моря. Це унікальні рослинний та тваринний світ – лимани Білосарайської Коси, Леб'яже та Кефалеве озера.
Тут є рослини, які не зустрінеш в Україні. Радують своїм виглядом квітучі орхідеї, лук Регеля, рапонтикум, гладіолуси. Не менш багатий світ птахів. У "Меотиді" гніздяться качки, гуси, чаплі, лебеді, кулики, кучерявий та рожевий пелікани. Є й хижі птахи – зимняк, орлани-білохвости, осоїди, болотяний лунь. Символ парку – шилоклювка.
А на степовій території "гуляють" кабани, козулі, вовки, єнотоподібні собаки, лисиці, лосі.
Сюди приїжджають на екскурсії не лише з України, а й з країн Європи – Литви, Франції, Німеччини та інших.
Створення сафарі-парку стане наступним кроком для збільшення туристичної привабливості "Меотиди" та Приазов'я.