Маріуполь перший в Україні впровадив єдину електронну систему медичних установ. У ній лікарі без паперової тяганини можуть ставити діагнози, вносити їх в систему і дивитися на аналізи пацієнтів відразу після їх проходження.
Про це журналісту PR.UA розповів директор департаменту інформаційних технологій Маріупольської міської ради Дмитро Істомін.
За його словами, місто було підготовлено до такої діджиталізаціі в сфері медицини за рік, як реформи стартували в Україні.
«На даний момент сто відсотків медичних установ підключені до медичної системи. У лікарів є техніка, якої вони вміють користуватися», - додає Дмитро Істомін.
Він додав, що місто активно почало навчання лікарів комп'ютерній грамоті ще у 2017 році. З кожним роком все більше лікарень приєднувалися до єдиної медичної «мережі» міста після навчання медичного персоналу.
«Навчали медсестер і лікарів роботі з комп'ютером з нуля. Працювали з ними, щоб вони могли навчитися правильно вносити висновки про стан здоров’я в електронні медичні книжки пацієнтів і працювати з медичними базами».
Щомісяця в міський єдиній медичній системі формується близько 80 тисяч записів. Єдина система покликана автоматизувати всі процеси, які існують в медичних установах і полегшити роботу медичного персоналу.
«Зараз кожен прийом лікаря супроводжується електронним записом. Папірець можна втратити або написати нерозбірливим почерком, а з електронною системою все просто», - додає Дмитро Істомін.
Дану систему в Маріуполі розробляли спільно з міською радою, IT-представниками, департаментом охорони здоров'я. За чотири роки близько 20 млн гривень було інвестовано міських і грантових коштів в цей проєкт.
Як розповідає Дмитро Істомін, ці гроші вкладені не тільки в навчання і в розробку системи, а й в оснащення. Адже п'ять років тому не всі лікарні та поліклініки були обладнані комп'ютерами.
Крім цього, маріупольські лікарі з 2021 року можуть виписувати електронні лікарняні, як тільки державою буде забезпечено фінансування та впровадження даного проєкту.
3 лютого 2021 року Верховна Рада прийняла за основу і в цілому проєкт постанови про введення в Україні електронного реєстру листків непрацездатності (електронних лікарняних).
«За останні два роки в Маріуполі достатньо нововведень в сфері медицини, тому електронний лікарняний для нас - як один з етапів діджиталізаціі медичної сфери в місті. Ми готові до цього», - зазначив директор департаменту інформаційних технологій Маріупольської міської ради Дмитро Істомін.
Які ще електронні нововведення в сфері медицини працюють в Маріуполі:
- автоматизований процес реєстратур (електронні графіки, записи)
- персональний кабінет пацієнта (доступ до аналізів, висновків)
- автоматизація напрямків і результатів COVID-лабораторій