На Донеччині вчора, 17 липня, відбувся щорічний фестиваль історичних реконструкцій «Дике поле. Шлях в Європу».
Про це повідомляє PR.UA, посилаючись на пресслужбу Донецької обласної державної адміністрації.
За традицією цей фестиваль проходить на березі штучного водосховища поблизу села Назарівка Нікольської територіальної громади в межах охоронної зони Українського степового природного заповідника «Кам'яні Могили».
Цього року фестиваль об'єднав творчі колективи з усієї області, на десятках локацій майстри та майстрині демонстрували приклади народних мистецтв, колективи реконструкторів показали гостям етапи життя Дикого поля від часів скіфів до епохи відродження незалежності.
Фестиваль відкрив голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.
«Сьогодні ми бачимо тут дуже багато людей. Це говорить про нашу єдність, про розуміння того, що ми робимо, заради чого і куди ми йдемо, а також що ми від цього хочемо отримати. Це розвинена Донеччина, розвинена Україна. Так склалося історично, що ми протягом багатьох століть боролися за право на свою незалежність. У цих азовських степах наші предки боролися проти монгольського ярма, московського царства, ось і зараз ми боремося тут проти Російської Федерації. Я вдячний всім, хто присутній зараз на цьому фестивалі. Це говорить про те, що ми єдині, тому ми переможемо», - підкреслив глава області Павло Кириленко.
Гостям фестивалю учасники історико-етнографічного комплексу «Азовська дружина», лицарського клубу «Бродекс», «Лютих козаків» і козацького клубу «Ротар» представили показові виступи, що описують життя козацтва в степах Донеччини, демонстрували акробатичні елементи верхової їзди, а також вчили стріляти з лука і битися на мечах. Для малюків організатори створили містечко атракціонів, а для всіх охочих – розміщені на різних локаціях фестивалю тематичні фотозони.
Також на території проведення фестивалю відбулася виставка військової техніки. Представники поліції, Національної гвардії та Держприкордонслужби показали найсучасніші зразки озброєнь. Родзинкою виставки стали виступи кінологів, де службові собаки показали свої навички.
Чудовим доповненням атмосфери цього заходу став виступ на головній сцені фестивалю гурту «Тінь сонця», чия музика характеризується як «козацький рок». Це один з небагатьох рок-колективів, в якому на постійній основі звучить бандура, а основною тематикою пісень гурту є українська міфологія та українське козацтво.
Раніше PR.UA повідомляв, що фестиваль реконструкцій «Дике поле» під Маріуполем через погодні умови був перенесений на іншу дату – з 5 червня на 17 липня 2021 року.
Світлини надані пресслужбою ДонОДА