Дотримання правил поводження громадян та суб’єктів підприємництва в умовах карантинних обмежень "червоної" зони перевіряють спеціально створені мобільні групи, до складу яких входять правоохоронці та представники міської ради.
Про це повідомляє pr.ua з посиланням на сайт Маріупольської міської ради.
У Маріуполі продовжується дія карантинних обмежень, які були введені у зв’язку з постановою Кабінету міністрів України про присвоєння Донецькій області "червоного" рівня епідемічної небезпеки. Щодня здійснюється перевірка від 1000 до 1300 об'єктів, а кількість мобільних груп коливається у межах від 30 до 34. Особлива увага приділяється закладам громадського харчування, продуктовим магазинам та інших підприємствам і організаціям міста, які постійно контактують зі своїми відвідувачами та клієнтами.
Нагадаємо, що для фізичних осіб штраф за перебування в таких місцях без маски становить від 17 до 34 тисяч гривень, а для власників закладів законом передбачені ще більш суворі санкції, сума яких становить від 34 до 170 тисяч гривень в залежності від ступеня провини.
Крім того, рейдові групи складають адміністративні матеріали на персонал закладів, якщо їх працівники не мають довідки про щеплення, а також у випадках, коли у приміщенні відсутня спеціальна розмітка.
Під дію карантинних обмежень "червоної" зони з 25 жовтня підпадають об'єкти, у яких 60% площі зайнято харчовими продуктами, ліками, засобами гігієни та побутовою хімією, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, садивним матеріалом та добривами. Обмеження також стосуватимуться й поштових відділень та підприємств, які надають послуги з ремонту одягу, взуття, машин і побутової техніки, фінансові установи та заправки. Перукарні та салони краси мають право працювати відкрито за умови, що не менше 80% їх персоналу щеплено однією або двома дозами вакцини або можуть пред'явити негативний ПЛР-тест (експрес-тест). Працівники та відвідувачі таких закладів мають бути в захисних масках. Слід відзначити, що відвідувачі цих закладів не повинні пред’являти довідку про вакцинацію, COVID-сертифікат або ПЛР-тест.
Заклади громадського харчування та торговельні об’єкти, які реалізують непродовольчі та промислові товари, наприклад одяг, будівельні матеріали та побутову техніку, можуть працювати у відкритому режимі за умови 100% вакцинації двома дозами персоналу або проходження ПЛР-тесту раз на три дні. Відвідувачі цих закладів мають обов’язково пред’являти при вході довідку або сертифікат про щеплення двома дозами вакцини від COVID-19 або ПЛР-тест. Перевірка наявності зазначених медичних документів покладається на працівників або охорону закладів. За умови відсутності довідки про щеплення або негативного ПЛР-тесту заклади громадського харчування мають право працювати лише на винос або доставляти замовлення за місцем мешкання покупців.
Що стосується фітнес-центрів та тренажерних залів, то вони можуть працювати лише за умови 100% вакцинації двома дозами усіх працівників та відвідувачів.
У випадку, якщо власники підприємств та організацій відмовляються дотримуватися карантинних обмежень, міською владою буде вирішуватися питання щодо тимчасового або повного припинення їхньої діяльності. Так, керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в Маріуполі власникам двох ломбардів вручено розпорядження щодо заборони їх роботи.
Маріупольці, які зробили щеплення, можуть отримати сертифікат про проходження вакцинації через додаток "Дія" або заповнивши онлайн-заявку за посиланням.