Голова та головний виконавчий директор Pfizer Альберт Бурла приєднався до Атлантичної ради, щоб розповісти про своє співробітництво з BioNTech над вакциною від COVID-19, про свій погляд на дезінформацію та політику в медицині, а також про свою особисту історію.
Про це повідомляє pr.ua з посиланням на офіційний сайт Атлантичної ради.
Під час виступу на засіданні Атлантичної ради Альберт Бурла поділився своїми враженнями про створення вакцини від коронавірусу:
"Я кинув виклик своїй команді та запитав їх: ви впевнені, що хочете використовувати мРНК? Я сказав їм, що якщо це буде успішним, то буде не просто перша вакцина проти COVID-19, це буде перша вакцина з мРНК".
За словами керівника компанії Pfizer, принцип більшості вакцин у тому, що в тіло людини вводиться частина вірусу для того, щоб вироблялися антитіла. В цьому випадку організм розпізнає вірус як ворога та виробляє антитіла. Коли прийде справжній вірус, організм вже буде готовий до боротьби з ним, тому людина зможе легко перемогти хворобу або перенести її в легкій формі.
"Технологія мРНК дозволяє вирішити цю проблему без введення мікроскопічної дози вірусу, - повідомив Альберт Бурла. - Вона має на увазі, що ви посилаєте собі повідомлення через РНК-месенджер, щоб ваші клітини виробляли білок, подібний до білка вірусу. Як тільки ви це зробите, ваше тіло розпізнає цей білок і виробить проти нього антитіла. Таким чином, ви будете захищені, коли з'явиться справжній вірус".
За словами засновника компанії Pfizer, ця революційна ідея була відкрита двадцять років тому. Вона вивчалася всі ці два десятиліття, причому останні п'ять років інтенсивніше, і BioNTech була одним із піонерів у проведенні цих досліджень.
На думку Альберта Бурла, існує дві групи людей: люди, які зробили щеплення та люди, які скептично ставляться до вакцинації. Обидві ці категорії людей бояться. Ті, хто отримує вакцину, бояться хвороби та вважають, що через те, що люди не проходять вакцинацію, вони збільшують ризик для них. А противники вакцинації своєю чергою зляться на людей, які наполягають на щепленнях.
"Усі вони дуже хороші й порядні люди, кожен з них відчуває страх і не хоче ризикувати. Але є дуже невелика частина професіоналів, які навмисно розповсюджують дезінформацію, щоб ввести в оману тих, хто боїться вакцинуватися. Це не просто погані люди, вони злочинці, тому що в буквальному сенсі позбавляють життя мільйонів людей", - наголосив Альберт Бурла.
Говорячи про плани компанії, її очільник повідомив, що до кінця нинішнього року Pfizer має намір зробити три мільярди доз вакцини, з яких приблизно 1,2 мільярда, а це близько 40%, буде призначено для країн із низьким та середнім рівнем доходів населення. При цьому більшість людей отримуватимуть щеплення абсолютно безоплатно. Це стало можливим завдяки угоді між компанією Pfizer та урядом США, який закуповує вакцину за повною ціною, а потім передає її іншим країнам в якості надання гуманітарної допомоги.
Наступного року компанія планує зробити чотири мільярди доз. Цієї кількості буде достатньо, щоб кожен охочий житель нашої планети мав можливість захиститися від коронавірусної інфекції.
Відповідаючи на питання про терміни закінчення пандемії, Альберт Бурла відповів, що світ обов'язково повернеться до нормального життя. І люди, як і раніше, ходитимуть у кіно та ресторані, не надягаючи при цьому масок.
"Для цього необхідно вакцинувати повною серією доз переважну більшість людей. Якщо ми це зробимо, у нас буде колективний імунітет, і тоді ми скоротимо поширення вірусу в усьому світі", - підкреслив голова компанії Pfizer.
За його словами, швидше за все, для максимального захисту від коронавірусної інфекції знадобиться щорічна ревакцинація. Тим більше, що вже через пів року після отримання другої дози вакцини у багатьох людей спостерігається значне зниження імунітету.
"Я думаю, що ревакцинація, третя доза, дає дуже високий рівень захисту, який перевищує початковий рівень, що становив 95 відсотків з двома дозами", - відзначив Альберт Бурла.
Раніше pr.ua повідомляв, що у Донецькій області койко-місця для ковідних пацієнтів завантажено на 90%.
Світлина з відкритих джерел