У Маріуполі вирішують об'єднати Центри первинної медико-санітарної допомоги – №3 та №4.
За час реформи системи охорони здоров'я в Маріуполі відбулася ціла серія злиття лікувальних закладів. Це дозволяє об'єднувати ресурси та економити кошти шляхом скорочення керівних посад. Продовженням трансформації системи стане приєднання, що готується, Центру первинної медико-санітарної допомоги №4 до центру №3.
Було п'ять, стане чотири
Наразі у Маріуполі діють п'ять центрів первинної медико-санітарної допомоги. Відповідно до проєктів рішень сесії міської ради, що готуються, їх може стати на один менше - при тому, що ні про яке скорочення медичних послуг не йдеться. Приєднання центру №4 Приморського району до центру №3, що на проспекті Миру, передбачає, що амбулаторії та лікарі залишаться на своїх місцях.
Як прокоментував pr.ua директор ЦПМСД №3 Олександр Лазаренко, рішення має суто юридичний характер.
"Пацієнти можуть бути впевнені, що укладені декларації продовжать свою дію, і вони обслуговуватимуться у своїх лікарів, без змін залишаться локації з надання допомоги та перелік послуг, - наголосив Олександр Лазаренко. - Колектив лікарів та медсестер буде повністю збережений. А скорочення керівних посад, у яких не буде потреби після об'єднання, звільнить кошти на підвищення заробітних плат нашим медикам, на зміцнення матеріально-технічної бази".
За словами директора, центр № 3 обслуговує 79 тисяч населення, а після об'єднання до цього додасться майже 60 тисяч.
Є з ким укладати декларації
Один із показників "працездатності" центру – можливість укласти декларацію. Останнім часом у Маріуполі з цим виникають складнощі: лікарі виходять на пенсію, змінюють місце роботи чи місце проживання – і сотні "приписаних" до нього пацієнтів розпочинають пошуки нового терапевта чи педіатра. І стикаються з тим, що фахівці, які особливо себе зарекомендували, вже не можуть підписувати декларації, оскільки вже набрали допустиму норму за кількістю пацієнтів.
"У центрі №4 вільних сімейних лікарів та терапевтів не залишилося, але у нас, на щастя, нещодавно додалося ще чотири лікарі. Тож жителі Приморського району, які не мають декларацій, зможуть укласти договір із ними, поки є місця, - зазначив Олександр Лазаренко. – Крім того, у наших підрозділах працюють п'ять інтернів другого року навчання, які вже від серпня поповнять штат наших лікарів. А загалом у нас 13 інтернів – розраховуємо, що хоча б половина з них залишиться у Маріуполі".
Щоб утримувати молодих фахівців таких дефіцитних спеціальностей, Маріупольська міська рада мотивує їх доплатами. До того ж до виплати від Міністерства охорони здоров'я України вони отримують доплату в розмірі мінімальної заробітної плати, тобто вдвічі більше, ніж інтерни в інших містах.