Про свою незвичайну ініціативу PR.UA розповів маріуполець, розробник мобільних додатків Ярослав Федоровський.
«Цей проєкт в стадії зародження і з'явився після знайомства з хлопцями з Івано-Франківська, які запустили подібне кілька років назад. Результати їх діяльності стали притягати мандрівників, які милуються красивою архітектурою, роблять безліч світлин і публікують їх в соцмережах. Це дуже просуває бренд міста. Ініціатива громадська і не пов'язана з проєктами міськими, фінансується громадськими пожертвами чи приватними інвесторами, які володіють рестораном або нерухомістю поблизу тієї чи іншої двері. Мені здається, що для Маріуполя це буде класною родзинкою на додаток до того, що багато зараз робиться муніципалітетом. Я б сказав, що це те, чого вимагає історична частина міста», - ділиться Ярослав Федоровський.
Сенс проєкту в тому, щоб історичні будинки стали більш помітними, в тому числі і завдяки соціальним мережам. Для цього будуть задіяні жителі старого міста і відповідні фахівці-реставратори.
Фото Олени Калайтан.
«Це буде не заміна старих дверей, а збереження того, що було зроблено спочатку будівельниками. Буде оцінено розмір збитків, їх сума залежить від розмірів дверей і нинішнього стану. У Маріуполі старі двері в 1,5 рази нижче, ніж в Івано-Франківську. На момент мого спілкування з учасниками руху було відреставровано 43 двері», - розповідає маріуполець.
Учасники проєкту планують присвятити пішу прогулянку фотофіксації абсолютно всіх дверей старої частини міста для створення каталогу з якісним фотоконтентом, описом і датами будівництва будівель.
«Без жителів цих будинків нічого не вийде. В першу чергу потрібно познайомиться з людьми, які там живуть. Я думаю, що їх цікаві історії поповнять запаси і краєзнавчого музею. З жителями старого міста варто розмовляти і це цікаво. Ніхто не знає, яка у нас кількість історичних дверей. Це не тільки дореволюційний період, в тому числі і радянський період теж. Тільки після прогулянки ми зможемо зробити пріоритети, дізнатися найбільшу цінність дверей, стан, говорити про кількість об'єктів, що реставруються, та терміни робіт», - додав Ярослав Федоровський.
Уже зараз маріупольці вносять свій внесок в початок проєкту - недавно Ярослав отримав десятки знімків старовинних дверей від фотографа Олени Сугак - з описом, адресами та загальним видом будинків.
Фото Олени Сугак.
Сьогодні у Ярослава Федоровського близько 10 однодумців, у свою команду він запрошує люблячих Маріуполь городян і готових до громадських ініціатив. Крім досвіду подібної ініціативи Івано-Франківська, він має намір перейняти принципи подібної задумки ще і з Грузії.
Проєктом реставрації старовинних дверей Маріуполя також зацікавлені і в міському департаменті культури. Хто бажає приєднатися до ініціативи Ярослава Федоровського - може зв'язатися з ним у соцмережах.
Раніше повідомлялося, що фотографії старовинного і нового Маріуполя малюють пластиліном.
Фото Олени Дейніченко.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)