Маріупольська загальноосвітня школа №10 - найбільша на підконтрольній території Донецької області: тут навчаються близько 1,5 тисячі дітей.
Навчальний заклад чекає грандіозна реконструкція проєктною вартістю близько 120 млн гривень. Крім цього, буде зведена триповерхова прибудова до будівлі вартістю понад 52 млн гривень для розміщення музичної школи, передає PR.UA.
Робочі проєкти будівництва і реконструкції двох шкіл на Лівобережжі затверджені рішеннями виконкому міської ради. Зокрема, начальник управління капітального будівництва Галина Шейченко розповіла: «Прибудова до школи №10 - це триповерхова будівля для розміщення 24 класів музичної школи. Її загальна корисна площа складе 900 квадратних метрів. Це буде в усіх відношеннях сучасна будівля».
Робочий проєкт передбачає облаштування систем водопостачання, каналізації, опалення, електроосвітлення, вентиляції та кондиціонування. Класи і кабінети оснастять системами відеоспостереження, охоронною та пожежною сигналізацією, меблями і технікою. Крім цього, проєкт включає благоустрій зовнішньої території.
Нова музична школа призначається для розміщення в ній старої музичної школи №3, будівля якої знаходиться в украй аварійному стані і прийшло в такий занепад, що в муніципалітеті вирішили: легше побудувати нове і забезпечити молоді таланти сучасними умовами.
Міський голова Вадим Бойченко зазначив, що будівництво прибудови тісно взаємопов'язано з капітальною реконструкцією найбільшої в Донецькій області загальноосвітньої школи №10.
«Такий комплексний підхід націлений на створення комфортних умов для учнів, батьків і педагогів. Обидва проекти ми готуємо для чергового пулу Європейського інвестиційного банку, який досить добре відгукується на фінансування інфраструктурних проєктів в Маріуполі. Буквально місяць тому представники банку побували в нашому місті, високо оцінили проєкти, що реалізуються, і дали рекомендації щодо нового пулу», - зазначив мер.
За його словами, проєкти будуть подаватися в липні, а в січні-лютому 2022 року в разі прийняття ЄІБ позитивного рішення повинен з'явитися фінансовий ресурс.
Що стосується капітального ремонту школи №10, то його проєкт, як про це вже повідомляв PR.UA, був затверджений виконкомом ще в лютому цього року. А на цей раз, після проходження експертизи та отримання експертного звіту від філії «Укрдержбудекспертизи» (Краматорськ) в робочий проєкт внесено доповнення. Вони стосуються утеплення покрівлі та фасаду будівлі. Реконструкція в цілому передбачає оновлення школи, що називається, «під ключ»: внутрішнє оздоблення приміщень, заміну обладнання харчоблоку, систем енергозабезпечення та кондиціонування, озеленення прилеглої території з облаштуванням футбольного поля, бігових доріжок, двох волейбольних майданчиків, спортмайданчика з тренажерами і зони для глядачів. Словом, після капітального ремонту, який розрахований на два роки, це буде красуня-школа.
Вадим Бойченко розповів, що до чергового пулу ЄІБ Маріуполь готує цілий ряд інфраструктурних проєктів, які відображають різні сфери міського життя - медицини, освіти, культури, спорту, дорожнього будівництва. Щоб ці проєкти знайшли фінансування ЄІБ, працює залучена банком експертна комісія, яка відбирає проєкт, виходячи з представлених в них ініціатив.
«У нас є величезне бажання представити проєкти на 5 мільярдів гривень. На який обсяг фінансової підтримки з боку ЄІБ ми можемо розраховувати - це поки відкрите питання. Проте, ми працюємо над проєктами і в 2021 році відкриваємо нову опцію: якщо досі наші ініціативи передбачали реконструкцію, то зараз ми подаємо проєкти будівництва нових об'єктів. Це амбітні завдання, вирішення яких вимагає системної роботи», - підкреслив міський голова.
Світлина mariupolrada.gov.ua