Красиві старовинні двері Маріуполя зображують в техніці акварель-скетч для збірки листівок.
Їх друкують у рамках проєкту «Життя дверей має значення» і реалізовуватимуть для збору коштів на реставрацію.
Про це PR.UA повідомив ініціатор проєкту Ярослав Федоровський. За його словами, вже в центрі поліграфії «Медіа-фото» видані перші 10 штук із зображенням дверей по Фонтанній, 44, що планують оновити найближчим часом.
«До мене звернулася художниця з Херсона Олександра Паранченко, яка захоплюється архітектурою, її пензлю належить чимало картин з вулицями та будинками Херсона. Вона запропонувала почати з малюнка одних дверей, а потім, якщо людям сподобається, створити цілий каталог таких листівок. Є попит і перші 10 листівок з дверима по Фонтанній, 44 вже надруковані. На звороті позначена адреса двома мовами. Цей же малюнок використаний в якості нового принту для одягу. Це справжня акварель», - розповів Ярослав Федоровський.
Як розповіла PR.UA художниця Олександра Паранченко, щоб акварельна ілюстрація для листівок максимально відповідала оригіналу, вона малювала її з надісланої світлини маріупольского фотографа Євгена Сосновського та іншим фото і відео.
Ілюстрація надана Ярославом Федоровським: Старовинні двері Маріуполя на малюнку Олександри Паранченко.
«З Ярославом знайома особисто, і він з такою любов'ю та азартом розповідав про проєкт «Життя дверей має значення», що я просто не могла не взяти участь. Такий ентузіазм дуже заразний, хочеться долучитися і внести свій скарб. Перший малюнок виконаний в техніці акварель-скетч і вважається легким начерком. Мені хотілося передати цій ілюстрації жвавість, в той же час деяку незавершеність і легкість, підкреслити, що двері будуть змінюватися. Впевнена, що місцеві художники також підтримають таку ініціативу», - сказала вона.
Художниця зазначила, що за прикладом Маріуполя вона бажає такий же проєкт організувати і в Херсоні.
За допомогою дизайнера Яни Білик ілюстрацію також вдалося нанести на фірмовий одяг. Футболки із зображенням дверей вже придбали мешканці старого будинку.
«Ось і ми, мешканці будинку 44 на Фонтанній, можливо, одними з перших, стали володарями унікальних футболок із зображенням саме наших дверей!!! Здорово відчувати свою причетність до прийдешньої реставрації... З нетерпінням чекаємо початку робіт і всіляко намагаємося наблизити цей грандіозний момент! Тільки уявіть, завдяки старанням і допомозі небайдужих до історії та міста людей ми зможемо вперше за 110 років зняти з петель нашу Красуню і дати їй трохи відпочити. Зате після рук майстрів вона в новому оздобленні, випромінюючи свіжість і величезну подяку, зможе ще довгі роки радувати перехожих, а справжніх цінителів буде притягувати для створення спільних фото», - підкреслила маріупольчанка Наталія Житнікова в соцмережах.
Ярослав Федоровський додав, що в планах створити листівки дверей по Семенишина, 27 та Грецької, 19, які будуть реставрувати пізніше. Крім того, ще одна з українських художниць намалює двері по Миколаївській, 93. Її ілюстрація буде виконана в іншій техніці та в єдиному екземплярі. Цю роботу планують продати на аукціоні. З'являться і нових два принти на футболках. Все це буде реалізовуватися паралельно зі збором коштів на їх реставрацію.
Також є ідея взагалі створити збірники листівок, по 7-10 зображень дверей в кожному. Купити їх можна буде, наприклад, в кафе комплектом або окремо.
Раніше повідомлялося, що в Маріуполі мережа кафе підтримала ідею реставрації дверей.