Багато мам та вагітних жінок потребують нашої підтримки.
Є люди, які роками страждають від насильства та мовчать про це. Інші залишилися без засобів для існування і бояться втратити дітей. Не всім з них є до кого звернутися. Тому руку допомоги мають прозтягнути небайдужі городяни. Керівник благодійного фонду "Радість моя" Катерина Солонська ініціює у Маріуполі створення кризового центру для мам "Місто Марії". У ньому будуть комплексно допомагати жінкам розпочати нове життя та справлятися з проблемами, передає pr.ua.
В Україні – всього два центри
Вперше ідея відкриття такого центру у Катерини виникла після того, як вона познайомилася з Оленою Бугровою із села Шевченкове. У соцмережах волонтер побачила заклик про допомогу.
"Писала його сусідка – вона просила допомогти мамі, яка залишилася без грошей із двома маленькими дітьми на руках. Соцслужби могли забрати дітей із сім'ї, де була бідність, тато ніде не працював. Старшій дитині було три роки, а малюкові лише два місяці, – згадує Катерина. – Ми розуміли, що просто привезти жінці пакет із продуктами – не вихід із ситуації. Їй треба допомогти".
Катерина взяла на себе оформлення документів для молодшої дитини та знайшла для сім'ї місце у центрі для мам "Місто добра" у Чернівцях. Там вона живе досі – їй допомагають психологічно відновитися, знайти роботу та подолати кризу.
Загалом в Україні поки що лише два центри, які надають допомогу мамам з дітьми. Другий працює у Вінницькій області. Ще три зараз будуються – у Києві, Львові та Одесі.
"Відправляти всіх мам туди не вдасться. У двох центрах може жити лише 170 осіб, - каже керівник фонду. – Тому ми вирішили створити свій – у Маріуполі".
Психологічна, медична, правова допомога
Маріупольський центр називатиметься "Місто Марії". У ньому планують приймати вагітних жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах, мам, у яких хочуть забрати дітей через незадовільні житлові умови, тих, хто страждає від насильства в сім'ї.
З жінками працюватимуть психологи, у разі потреби їм надаватимуть медичну допомогу, правову – юристи допоможуть розібратися з документами, адаптаційну та професійну – мам, які не мають спеціальності, знань та навичок відправлятимуть на навчання та допомагатимуть знайти роботу. Молодим мамам допомагатимуть доглядати дітей – вчити сповивати і годувати малюків.
"Єдиного алгоритму роботи для всіх немає, кожна мати матиме свій індивідуальний план розвитку, - говорить Катерина Солонська. – У центрі вони матимуть змогу жити від трьох місяців до року".
Одночасно він зможе прийняти близько 100 осіб. Планується, що і вдень, і вночі там чергуватиме адміністратор. Щоб розпочати нове життя, мами навчатимуться жити за графіком – разом готувати, прибирати, гуляти з дітьми, навчатися та відпочивати.
"Просто сидіти та нічого не робити мами не зможуть. У будь-якому випадку потрібно працювати", - вважає керівник фонду.
У пошуках фінансування
У будинку для мам волонтери мріють створити комфортні умови. Там мають з'явитися спальні кімнати, кухня, їдальня, ігрова кімната, душові, а також швейна майстерня та кімната для майстер-класів. Приміщення для волонтерів надало місто – центр знаходитиметься на Лівому березі, за адресою Барикадна, 21 А.
"Ми звернулися до муніципалітету, і нам надали будівлю на умовах пільгової оренди. Це означає, що ми платитимемо за нього гривню на рік", - каже Катерина Солонська.
У будівлі є кухня, санвузли, але вона потребує комплексного ремонту. Потрібно замінити систему каналізації та проводку, обладнати душові, виконати зовнішнє оздоблення кімнат. На все це потрібні чималі кошти, але поки що їх у фонді немає.
"Ми активно шукаємо підтримку, і звертатимемося, куди тільки зможемо. Розглядаємо різні варіанти: гранти, національні програми, участь інших фондів, – говорить Катерина. - Багато фахівців - психологи, юристи готові допомагати безкоштовно. Усі розуміють, що це важливий та перспективний проект".
Допомогу мамам можуть надати і небайдужі маріупольці. Катерина розповідає, що до неї вже зверталися підприємці, котрі готові передавати продукти. Але ж і самі волонтери планують заробляти. У центрі запрацює швейна майстерня, в якій підопічні виготовлятимуть ляльок, шитимуть еко-сумки та постільну білизну.
Одяг для всіх, хто потребує
Також на базі центру буде розміщуватися склад з одягом, який зможуть отримувати всі маріупольці.
"Зараз ми з волонтерами миємо підлогу, звозимо одяг, формуємо склад. Скоро оберемо день, коли можна буде приходити, і обирати речі", - говорить керівник фонду.
Зараз одяг можна принести або отримати, заздалегідь зателефонувавши за номером телефону фонду (097 21 25490). Волонтери просять віддавати лише чисті, цілі, не зношені речі.
Поки що, коли відкриється центр, сказати важко. Все залежатиме від фінансування. Але на ремонт потрібно близько півроку – до цього часу волонтери сподіваються знайти підтримку.
Нагадаємо, у Маріуполі показали фільм про домашнє насильство