Колишня санепідстанція Маріуполя знову реорганізована. Тепер замість філії обласного лабораторного центру тут діє Центр контролю та профілактики хвороб, передає PR.UA.
Нова установа в місті працює з 15 липня і стала маріупольською районною філією ДУ «Обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ України».
За постановою Кабінету Міністрів такі центри відкрилися в усіх регіонах. Нововведення пов'язане з трансформаціями в системі охорони здоров'я України та створенням ефективної системи епідеміологічного контролю в регіонах з чітким вертикальним підпорядкуванням.
Як прокоментував PR.UA завідувач підрозділом Володимир Терещенко, поки ще занадто рано говорити про якісь зміни в організації роботи.
«Найближчим часом буде затверджено штатний розпис, і нам необхідно буде доукомплектувати відділи фахівцями. Уже відомо, що додадуться нові – наприклад, відділ епідеміологічного нагляду за інфекційними захворюваннями. Перш цим питанням займався відділ біологічних факторів. З'явиться відділ імунопрофілактики: в його веденні будуть питання вакцинації. Принципово нове для нас напрямок – епідемічний нагляд за неінфекційними захворюваннями, які будуть у віданні ще одного нового відділу», – сказав Володимир Терещенко.
Він констатує, що функцій у колишньої СЕС або лабораторного центру стане набагато більше, так само, як і вакансій. Більш того, потрібен пошук кваліфікованих фахівців, оскільки знайти дипломованого епідеміолога в Україні нелегко.
Раніше підрозділи санепідемслужби контролювали якість продуктів харчування на ринках і в торгових мережах, води в водоймах, а також частково покривала питання захисту прав споживачів. 29 березня 2017 року уряд прийняв рішення про повну ліквідацію Держсанепідслужби, а її функції передали Державній службі з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів. На базі колишніх санітарно-епідемічних станцій були створені «лабораторні центри».
Своїм створенням Центри контролю і профілактики хвороб багато в чому зобов'язані пандемії. Як підкреслював заступник міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар Ігор Кузин, саме досвід пандемії чітко сформулював потребу в перегляді функцій, відповідальності і взаємодії в сфері контролю над хворобами і біологічної безпекою, а також виявила прогалини в швидкої координації та оперативному реагуванні.
«До того ж, система епідеміологічного контролю і громадського здоров'я в Україні фактично не оновлювалася за 30 років Незалежності і виявилася не в повній мірі готова до ефективного реагування на епідемію», – зазначав Ігор Кузин.
Нагадаємо, що в Маріуполі понад 30 випадків кишкових інфекцій.
Фото з відкритих джерел