У маріупольській бібліотеці імені В. Короленка провели кінопоказ з тифлокоментуванням – інклюзивною послугою для людей з вадами зору, при якому коментується те, що відбувається на екрані.
Про це повідомляють PR.UA співробітники Центральної міської публічної бібліотеки ім. В. Г. Короленка.
Так, в рамках кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA на базі бібліотеки відбувся інклюзивний кінопоказ документального фільму «Іон» бельгійського режисера Олів'є Мажі.
«Це історія успіху, як людина з функціональними порушеннями зору стала успішною в цьому житті. Він переїхав з родиною до Бельгії, знайшов хорошу роботу і все в житті склалося, як треба», - каже завідуюча відділом бібліотеки Надія Герасимова.
Вона зазначила, що в Україні немає законів про адаптацію фільмів і телепередач для глядачів з функціональними порушеннями зору і вони, на відміну від людей з функціональними порушеннями слуху, майже не мають доступу до візуальної культури.
Проєкт кіноклубу Docudays UA Центральної міської публічної бібліотеки ім. В. Г. Короленка «Чути, щоб бачити» - переможець другого етапу конкурсу DOCU/діє мережі DOCU/CLUB. Він створився за підтримки громадських організацій «Докудейз», Маріупольської територіальної первинної організації «УТОС», «З нами добрі серця», «Асоціація греків – інвалідів "ФІЛОС"» і «Приазовська правозахисна група».
Проєкт реалізується в рамках «Кампанії з підвищення рівня впливу суспільства на процеси прийняття рішень на місцях і розвитку демократичних стандартів». Об'єдналися громадські організації та бібліотека з однією метою: зробити доступними для маріупольців з функціональними порушеннями зору всі масові заходи, які проводяться в міських закладах культури тощо.
«Щоб створити доступне середовище для людей з функціональними порушеннями зору, був придбаний радіогід з приймачами і сучасний смартфон. Це частина програми зі створення доступного середовища та повноцінної участі людей з обмеженими можливостями здоров'я в житті місцевої громади, а також у реалізації міської цільової програми «Доступний Маріуполь». Надалі планується поширити досвід бібліотеки у всіх закладах культури Маріуполя», - зазначила Надія Герасимова.
Раніше PR.UA писав, що
в бібліотеці обслуговують людей з функціональними обмеженнями по зору. Крім того, в рамках програми «Доступний Маріуполь» місто придбало бібліотеці тифлокомплекс – спеціальне обладнання для людей з вадами зору. Це комп'ютер з клавіатурою зі шрифтом Брайля, добірка аудіокниг, принтер і найцікавіше – сканер, який перетворює друкований документ у звук.
Люди з вадами зору можуть вибрати будь-яку книгу або принести свою – співробітники бібліотеки допоможуть поміняти її формат. Такі пристрої є в бібліотеках Кальміуського і Лівобережного районів.